У Чернівцях протягом місяця можна безплатно поміряти артеріальний тиск — що відомо

Місяць боротьби з артеріальною гіпертензією в Чернівцях. Фото: Суспільне Чернівці/Роман Пилатик

З 17 травня у Чернівцях відбудеться місяць боротьби з артеріальною гіпертензією. В межах проєкту по місту працюватимуть пункти безплатного вимірювання артеріального тиску. Вони розташовуватимуться на трьох точках міста та працюватимуть до 6 червня.

Про це Суспільному повідомила комунікаційна менеджерка СІVITTA тa Центру економічного відновлення Аліна Кругляк.

Адреси пунктів

Пункти, де можна безплатно виміряти артеріальний тиск, працюватимуть за такими адресами:

  • 17 травня — Центральна площа, 1 (біля Чернівецької міської ради);
  • 18 травня та 1 червня — парк імені Тараса Шевченка;
  • 26 травня та 6 червня — вулиця Ольги Кобилянської 54/51.

Фото: Суспільне Чернівці

Мета проєкту – залучити жителів Чернівців старше 40 років до обов’язкового профілактичного огляду у лікаря. А людей з артеріальною гіпертензією – до систематичного лікування, яке може врятувати життя.

За словами Кругляк, у 2023 році кількість випадків серцево-судинних захворювань на Буковині зросла на 30% у порівнянні з попереднім роком. 64% смертей в Україні спричинені саме серцево-судинними захворюваннями.

Що відомо

  • Артеріальна гіпертензія — систематичне підвищення артеріального тиску. Нормальним вважають тиск 120 на 80. Постійно підвищений артеріальний тиск негативно впливає на серце, судини й нирки й за відсутності лікування може призвести до інфаркту, інсульту, ниркової чи серцевої недостатності та інших ускладнень.
  • За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, 1,28 мільярда людей у віці 30–79 років у всьому світі мають підвищений артеріальний тиск. Причому 46% дорослих, що мають артеріальну гіпертензію, не знають про це. 80% передчасних інфарктів та інсультів можна запобігти завдяки зміні способу життя.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.