Графіки є, а відключень немає — за яких умов це може бути: пояснення Чернівціобленерго

Відключення світла в Чернівецькій області. Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

У Чернівецькій області з 16 травня діють графіки погодинних відключень світла. Попри те, що вони цілодобові, вдень їх не застосовують, оскільки сонячні електростанції покривають нестачу енергії.

Про це в коментарі Суспільному розповів начальник центру автоматизованих систем обліку та балансів електричної енергії Іван Данко.

"Оскільки зараз сонячні дні, то в денні години частину нестачі ліміту електричної енергії покриває сонячна генерація. Якщо в ці години щось зміниться з погодою, то автоматично будуть застосовані ті графіки, які є на сайті", — каже Данко.

Сьогодні, 17 травня, графіки погодинних відключень застосують лише з 19:00 до 24:00.

Графік відключень на 17 травня. Фото: Чернівціобленерго

Знайти свою групу можна на сайті обленерго: https://oblenergo.cv.ua/shutdowns-search/

Що відомо про стан енергосистеми

  • У березні 2024 року Росія почала новий етап масованих обстрілів української енергетики. 22 березня росіяни вдарили по ДніпроГЕС. 11 квітня РФ здійснила атаку на об'єкти критичної інфраструктури Харкова та області, по Київській, Запорізькій, Одеській та Львівській областях. У компанії ДТЕК оголосили про серйозні пошкодження обладнання внаслідок удару РФ по двох теплоелектростанція в Україні. У "Центренерго" уточнили, що повністю знищено Трипільську ТЕС.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com