Вибори ректора Чернівецького національного університету: текстова трансляція

Важливо
Кандидати на посаду ректора ЧНУ: Руслан Білоскурський, Ольга Мартинюк, Андрій Саміла та Мирослав Заячук. Суспільне Чернівці

На посаду ректора Чернівецького національного університету претендують четверо кандидатів. Їх обиратимуть майже 1500 людей – це науковці, викладачі закладу, частина студентів та допоміжний персонал.

Вибори триватимуть з 9:00 до 15:00 – опісля буде підрахунок та оголошення результатів. Якою є явка та очікування виборців – у текстовій трансляції Суспільне Чернівці.

Як голосували на виборах ректора

Руслан Білоскурський — переможець на виборах ректора.

Яким було голосування — показуємо у відео:

Підрахунок голосів завершили – переміг Білоскурський

На виборах ректора ЧНУ переміг Руслан Білоскурський – його підтримали майже 53% виборців. Інші кандидати набрали менше 20% голосів виборців.

Комісія підрахувала голоси за Руслана Білоскурського

Комісія підрахувала голоси за Руслана Білоскурського – його підтримали 766 виборців, про це стало відомо з трансляції на сайті ЧНУ. Цього достатньо, щоб визнати його переможцем. Комісія продовжила підрахунок голосів за інших кандидатів.

Комісія підрахувала загальну кількість голосів

Виборча комісія підрахувала загальну кількість голосів виборців. Зараз рахують скільки людей підтримало кожного кандидата. Водночас 7 бюлетенів визнали недійсними, а 13 виборців не підтримали жодного кандидата.

Виборча комісія почала підрахунок голосів

Після завершення голосування у Мармуровій залі почали підраховувати голоси виборців.

Трансляція з виборчої дільниці на сайті ЧНУ імені Федьковича

Голосування завершили

Голосування за кандидатів на посаду ректора ЧНУ завершили. Загалом участь у виборах взяли 93% виборців, тобто 1362 людей.

85% виборців віддали свої голоси

85% виборців проголосували на виборах – це 1285 людей. До кінця голосування залишається менше години.

Як обиратимуть ректора ЧНУ

Голосування за ректора ЧНУ завершиться о 15:00. Переможцем буде кандидат, який набере понад 50% голосів людей, які можуть брати участь у виборах. Якщо жоден кандидат не набере стільки голосів, оргкомітет ухвалить рішення про проведення другого туру.

Раніше Суспільне пояснювало, якою є процедура голосування та як обиратимуть переможця:

На виборах проголосували майже 75% виборців

1100 людей проголосували на виборах ректора – це майже 75% від загальної кількості виборців. До завершення голосування залишається понад дві години.

64% виборців взяли участь у виборах ректора

930 людей взяли участь у виборах ректора. Це 64% від загальної кількості виборців. Загалом кількість виборців становить 1451.

Що кажуть студенти про вибори ректора

Двоє студентів розповіли у коментарі Суспільному, що не читали передвиборчі програми, втім голосували за кандидата зі свого факультету. Кажуть, він зміг покращити роботу факультету.

"Мій кандидат – дуже хороша людина. Коли він був деканом, наш факультет процвітав. Думаю, якщо він стане ректором, то і ЧНУ процвітатиме. Я особисто, не бачу проблем в університеті. Від людей, які живуть у гуртожитках чув, що там не дуже хороші умови. Думаю, наш кандидат це вирішить", – каже студент Владислав.

"За останні роки на факультеті впровадили багато проєктів, наприклад, бізнес-інкубатор. Завдяки цьому наш університет отримав підтримку на понад мільйон гривень. Тому думаю, що наш кандидат зможе зробити вагоміші внески", – каже студент другого курсу Андрій.

Один з професорів ЧНУ про вибори ректора

Директор навчально-наукового інституту фізико-технічних і комп'ютерних наук Олег Ангельський каже, в університеті потрібно покращувати матеріально-технічну базу для навчання, а також ремонтувати деякі корпуси.

"Ректор як керівник такої великої установи буде керувати фінансовою та адміністративно-господарською частиною. Він матиме багато можливостей, щоб вплинути на ці проблеми", – каже професор.

Руслан Білоскурський також віддав свій голос на виборах

Руслан Білоскурський, який також претендує на посаду ректора, проголосував на виборах. Так свої голоси віддали усі чотири кандидати.

Кандидат на посаду ректора Мирослав Заячук проголосував

Кандидат на посаду ректора Мирослав Заячук теж проголосував на виборах.

Двоє кандидатів на посаду ректора проголосували

На виборах проголосувала кандидатка на посаду ректора Ольга Мартинюк.

Також проголосував кандидат Андрій Саміла.

Проголосувала майже третина виборців

Орієнтовно 400 людей вже віддали свої голоси – це майже 30% від загальної кількості виборців. Про це Суспільному розповів голова виборчої комісії Віталій Гордєєв.

Чого виборці очікують від нового ректора

Студентки факультету іноземних мов Семенія та Влада були на зустрічах з кандидатами на посаду ректора. Кажуть, це допомогло зробити вибір.

"Кожен кандидат міг себе представити та розписав програму, що б він хотів змінити саме в нашому університеті. Ми опиралися на це. Хочемо кандидата, який зробить реформації: щоб все було для студентства та гідного навчання для нас", – каже Семенія.

За словами Влади, потрібно покращувати умови в гуртожитках, а також підтримувати студентів, які поєднують навчання та роботу.

"Не всі студенти живуть поблизу Чернівців. Хочеться жити в гарних умовах. Також, не всі звертають увагу на стан студентів й що вони можуть працювати. Нам подобається навчання, але хочеться, щоб трішки йшли назустріч", – каже Влада.

За словами заступниці декана факультету математики та інформатики Віри Сікори, однією з потреб є залучення до роботи в університеті молоді.

"Війна спричиняє багато проблем: це і відтік молоді за кордон, і фінансування. В нас наука робиться старшою, бо молоді не дуже хоче йти в науку. Потрібно багато для цього робити. Впевнена, що університетський колектив має чітку позицію, що нам треба працювати в цих напрямках", – каже Сікора.

Роман Петришин проголосував на виборах

Чинний ректор ЧНУ Роман Петришин, з яким у червні завершується контракт, проголосував.

Розпочалось голосування за ректора ЧНУ

Голосування за нового ректора розпочалося у Мармуровій залі. На виборчій дільниці зібралися понад пів сотні людей. Перші виборці вже віддали свої голоси.

Що відомо про кандидатів

Відбір на участь у конкурсі на посаду ректора ЧНУ пройшли декан економічного факультету Руслан Білоскурський, деканка факультету математики та інформатики Ольга Мартинюк, декан географічного факультету Мирослав Заячук та проректор університету з наукової роботи Андрій Саміла.

Раніше Суспільне розповідало у відео, що про них відомо: