Генсек НАТО назвав умови вступу Швеції та Фінляндії в Альянс

. Генсек НАТО Єнс Столтенберг / Фото: nato.int

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтримав позицію Туреччини щодо вступу Швеції та Фінляндії до Північноатлантичного альянсу — НАТО.

Як пише агентство "Анадолу", Столтенберг зазначив, що Швеція та Фінляндія як запрошені країни зможуть взяти участь у саміті НАТО в Мадриді, який відбудеться з 28 по 30 червня. Водночас він зазначив, що ці країни навряд чи зможуть стати кандидатами на членство в Альянсі, якщо до цього часу не виконають вимог Туреччини.

"Моя мета — прискорити процес розширення Альянсу, і в нас ще є на цей час", — сказав він.

Столтенберг додав, що "жодна країна не постраждала від тероризму так, як Туреччина", і назвав Анкару важливим союзником НАТО.

За його словами, коли союзник має побоювання, то питання потрібно обговорювати й вирішувати.

"Так було завжди. Наприклад, Греція скористалася правом вето, блокуючи вступ Північної Македонії до НАТО через назву держави. Потрібно було понад 10 років, щоб вирішити проблему", — сказав він.

Генсек НАТО також виступив проти спроби іспанських журналістів ототожнити курдів із терористами PKK.

"Ви говорите про курдів, але визнаймо, що йдеться про кілька курдських угруповань, а PKK включено ЄС до списків терористичних структур. І неважливо, у Швеції вони чи Фінляндії",— сказав він.

Прийняття Фінляндії та Швеції до Альянсу вимагає одностайної підтримки всіх 30 країн-членів НАТО, тому Туреччина може накласти вето на вступ.

НАТО. Усі останні новини

Що відомо

  • 12 травня президент Фінляндії Саулі Ніїністьо та прем'єр-міністр Санна Марін зробили спільну заяву, в якій повідомили про підтримку вступу країни до Північноатлантичного Альянсу. 15 травня президент і уряд Фінляндії офіційно оголосили, що країна має намір подати заявку на членство в НАТО.
  • 15 травня владна Соціал-демократична партія Швеції ухвалила рішення про підтримку вступу країни до Північноатлантичного Альянсу, а 16 травня про це офіційно оголосила прем'єрка Магдалена Андерссон. При цьому Швеція виступила проти розміщення у Швеції ядерної зброї та баз НАТО.
  • Процес вступу Фінляндії та Швеції у Північноатлантичний альянс відбудеться швидко та спокійно, а члени Альянсу тепло зустрінуть країну у своїх лавах, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Данія, Ісландія та Норвегія 16 травня привітали рішення Фінляндії та Швеції стати членами НАТО й пообіцяли гарантувати їхню безпеку на час розгляду їхніх заявок.
  • 18 травня Туреччина заблокувала початкове рішення НАТО опрацювати заявки Швеції та Фінляндії щодо приєднання до Північноатлантичного альянсу.

Читайте також

Україна має шанс стати членом НАТО без етапу Плану дій — Квін

В Україні сподіваються на швидкий вступ у НАТО після Фінляндії та Швеції

Байден поговорив з лідерами Фінляндії та Швеції про вступ до НАТО

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу