Азербайджанські війська увійшли до другого району Нагірного Карабаху

. mod.gov.az

Азербайджанські військові зайняли другий район Нагірного Карабаху Кельбаджар, контроль над яким мав перейти до Азербайджану відповідно до укладеної мирної угоди.

Про це повідомляється на сайті Міністерства оборони Азербайджану.

"Відповідно до тристоронньої заяви, підписаної президентами Азербайджанської Республіки, Російської Федерації та прем'єр-міністром Республіки Вірменія, 25 листопада частини азербайджанської армії увійшли в Кельбаджарський район", – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у міністерстві, азербайджанські військові вже завершили інженерні роботи із забезпечення руху військових частин на цьому напрямку. Також вони розчищають та готують до експлуатації гірські дороги по маршруту руху військ.

Кельбаджар є другим із трьох районів Нагірного Карабаху, передача якого була передбачена документом, підписаним президентом Азербайджану Алієвим, прем’єр-міністром Вірменії Пашиняном та президентом РФ Путіним, повідомляє Rustavi 2. Тоді ж відбулася телефонна розмова президентів Туреччини та Росії з питань Карабаху.

Найближчим часом у регіоні мають розгорнути російські та турецькі центри спостереження.

Що відомо

  • Азербайджан на початку жовтня погодився на переговори з ОБСЄ щодо конфлікту у Нагірному Карабаху. Наступного дня Азербайджан і Вірменія домовилися про припинення вогню, проте уже за добу почали звинувачували одне одного у порушенні режиму припинення вогню.
  • 22 жовтня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що азербайджанські війська встановили повний контроль над кордоном з Іраном.
  • 9 листопада у повітряному просторі Вірменії поблизу кордону з Азербайджаном був збитий військовий гелікоптер Мі-24 Російської Федерації. МЗС Азербайджану визнало, що вертоліт був збитий їхніми військовими і пообіцяло виплатити компенсації.
  • Цього ж дня військові Азербайджану взяли під контроль стратегічно важливе місто Шуша.
  • Після підписання мирної угоди з Азербайджаном у Вірменії спалахнули протести.

Читайте також

"Це можна порівняти з Хіросимою та Нагасакі". Як мирні мешканці пережили війну за Нагірний Карабах