Президентка Грузії закликала повернути до України відкликаного рік тому посла

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. Офіційний вебсайт президента Грузії

На тлі загострення ситуації на Донбасі президент Грузії Саломе Зурабішвілі закликала до негайного повернення до Києва надзвичайного і повноважного посла Грузії в Україні.

Про це повідомляє Newsgeorgia.

"Я не хочу закінчувати свій виступ 9 квітня, який є днем ​​нашої незалежності (Грузії — ред.), не згадавши сьогоднішню боротьбу наших українських друзів, не висловивши їм солідарність. Вважаю, що сьогодні в знак солідарності необхідно негайно повернути посла до Києва", — заявила Зурабішвілі.

Читайте також: Гра м’язами чи загроза вторгнення: що відбувається на фронті та у переговорах щодо Донбасу

Грузія відкликала свого посла Теймураза Шарашенідзе з Києва для консультацій у травні 2020 року. Це відбулося незабаром після призначення експрезидента Міхеіла Саакашвілі главою Виконавчого комітету реформ України.

Що відомо

  • 7 травня 2020 року президент Володимир Зеленський призначив експрезидента Грузії та колишнього очільника Одеської ОДА головою Виконавчого комітету реформ.
  • Після цього Грузія викликала свого посла до Тбілісі для консультацій у зв’язку з призначенням Саакашвілі. Раніше влада Грузії закликала Київ не призначати Саакашвілі на посаду.
  • Міністерство закордонних справ України закликало офіційний Тбілісі "не ставити двосторонні відносини в залежність від процесу реформ в Україні".
  • У червні 2018 року в Грузії заочно засудили Саакашвілі до шести років позбавлення волі в справі про побиття колишнього опозиційного депутата Валерія Гелашвілі у 2005 році.
  • Тбіліський міський суд визнав його винним за звинуваченням в умисному заподіянні шкоди здоров'ю і в зловживанні владою із застосуванням насильства. Саакашвілі назвав вирок незаконним.
  • Головне управління розвідки Міністерства оборони заявило про те, що Росія готує провокації у зоні ООС на Донбасі та розширює свою присутність на окупованих територіях.
  • 26 березня під Шумами на Донеччині загинули четверо українських військових – Сергій Коваль, Сергій Барнич, Максим Абрамович та Сергій Гаченко. Після цього президент Володимир Зеленський звернувся до лідерів країн "нормандської четвірки" та закликав їх зробити все можливе для збереження режиму всеосяжного припинення вогню на Донбасі.
  • 31 березня лідери Франції, Німеччини та Росії провели переговори через загострення на Донбасі. Водночас заяви, які вони оприлюднили після цього, дещо відрізняються одна від одної. Зокрема у заяві на сайті Єлисейського палацу йдеться про те, що Росія повинна визнати відповідальність за події на Донбасі, а в заяві на сайті німецького уряду про Україну згадується те, що канцлерка і президент Франції закликали до проведення переговорів в нормандському форматі для реалізації Мінських домовленостей.
  • 1 квітня Міністерство закордонних справ заявило про провокації проти співробітників посольства України в Москві та направило через це ноту протесту до МЗС РФ.
  • За інформацією Головного управління розвідки, війська російських окупаційних сил приведені у найвищих ступені бойової готовності.
  • 15 березня СММ ОБСЄ зафіксувала зосередження танків окупантів з порушенням лінії відведення важкої техніки. Також окупанти продовжують укріплювати старі та облаштовують нові позиції.
  • Генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що обстріли на фронті активізувались після рішень РНБО про санкції за фінансування тероризму.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу