Україну треба витягувати з болота. Саакашвілі прокоментував своє призначення

Оновлено
. УНІАН

В України немає альтернативи швидким змінам, її "потрібно витягувати з болота". Президент Володимир Зеленський це розуміє, тому готовий вдаватися до неординарних кроків.

Так експрезидент Грузії Міхеїл Саакашвілі прокоментував своє призначення на посаду голови Виконавчого комітету реформ. За його словами, у день призначення він мав "тривалу і цікаву зустріч" із Зеленським.

"Президент дуже рішуче налаштований на радикальні реформи і зміни. Мені дуже сподобався його настрій, тому що сам факт мого призначення демонструє, що він готовий вдаватися до неординарних кроків, від яких його відмовляла величезна кількість людей. Переважно його відмовляли ті, хто хоче, щоб в Україні зберігався статус-кво, а статус-кво — це болото. Україну потрібно витягувати з болота, а це може зробити тільки президент, який ніколи не був злодієм і ніколи ним не стане", — написав Саакашвілі.

Експрезидент Грузії додав, що готовий максимально допомагати Зеленському з урахуванням свого досвіду, успіхів та невдач.

7 травня стало відомо, що президент Володимир Зеленський призначив експрезидента Грузії Міхеїла Саакашвілі головою Виконавчого комітету реформ.

"Щиро вітаю Міхеїла Ніколозовича з новим відповідальним викликом. Вірю, що він зможе надати імпульс Національній раді реформ та допоможе в здійсненні важливих змін у житті країни", — заявив президент.

Окрім того, документом внесено зміни до указів глави держави щодо єдиної державної політики реформ в Україні, забезпечення діяльності Національної ради реформ і Виконавчого комітету реформ та положення про Національну раду реформ.

Тепер Саакашвілі представляє Комітет у взаємодії з іншими допоміжними органами і службами, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями, мусить розробляти пропозиції щодо вдосконалення діяльності Національної ради реформ, утворювати робочі групи для розроблення та опрацювання окремих напрямів реформ, моніторингу їхнього впровадження та ефективності реалізації.

Заступником Саакашвілі став український бізнесмен у галузі інформаційних технологій, засновник українського форуму інтернет-діячів iForum Олександр Ольшанський.

Що відомо

  • 22 квітня експрезидент Грузії та екскерівник Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі заявив, що президент Володимир Зеленський запропонував йому посаду віцепрем'єра з реформ.
  • 30 квітня лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що Саакашвілі не стане віцепрем'єром, однак буде працювати в українській владі в "іншому форматі" на новій посаді.
  • Економіст і радник президента Олег Устенко заявив, що не вважає вдалим реформатором колишнього очільника Одеської ОДА та експрезидента Грузії Міхеїла Саакашвілі, чию кандидатуру Офіс президента розглядає на пост віцепрем'єра.
  • На зустрічі з фракцією "Слуги народу" Саакашвілі запевнив, що не збирається конфліктувати з міністром МВС Арсеном Аваковим та іншими представниками влади.
  • У липні 2017 року президент Петро Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. Рішення пояснювалося тим, що він подав недостовірну інформацію та відсутність даних про судимість у заяві на отримання громадянства від 2015 року. Сам Саакашвілі заперечив, що підписував цю анкету.
  • Узимку 2017 року правоохоронці затримали Саакашвілі за нібито отримання ним коштів від оточення Януковича. Його затримали на даху будинку, де він орендував квартиру. Після інциденту Саакашвілі видворили до Польщі, заявивши, що він перебував на території України незаконно.
  • 10 вересня 2017 року Саакашвілі за допомогою соратників прорвався на територію України через пункт пропуску Шегині. У результаті 11 поліцейських та 5 прикордонників отримали тілесні ушкодження. Після цього експрезидент Грузії знову був змушений виїхати.
  • У травні 2019 президент Володимир Зеленський повернув йому українське громадянство, після чого Саакашвілі приїхав в Україну.