В Україні ввели санкції проти Козака та заблокували три його канали. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Колаж, Суспільне

2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від "Опозиційної платформи - За життя" Тараса Козака. Також під санкції потрапили канали "112-Україна", ZIK та NewsOne. Їх трансляцію було припинено за пів години після публікації указу президента.

Співробітники Офісу президента назвали законними санкції РНБО проти нардепа Тараса Козака. У голосуванні взяли участь 18 із 19 членів РНБО. 17 з них проголосувала "за". Одна людина утрималась. Спікер парламенту Дмитро Разумков утримався під час голосування РНБО щодо санкцій. Своє рішення він пояснив тим, що не почув додаткових аргументів від СБУ, на підставі обґрунтування якої ухвалювалося це рішення, а саме голосування було письмовим.

У Нацраді зазначили, що ліцензії заблокованих телеканалів Козака все ще діють, анулювати їх можливо лише в судовому порядку. Голова Служби безпеки Іван Баканов заявив, що запроваджені санкції спрямовані на боротьбу з російською гібридною агресією та не пов’язані з обмеженням свободи слова.

Нардепи від фракції партії ОПЗЖ під час засідання Ради заявили, що вони ініціюють імпічмент президента Володимира Зеленського через рішення Ради національної безпеки і оборони.

Перед початком засідання парламенту депутати від ОПЗЖ зібралися біля трибуни і стояли там під час виступу членів фракцій. Представник фракції ОПЗЖ Вадим Рабінович під час свого виступу засудив дії влади, назвав її "злочинцями" та "чортами" безвідносно до конкретних осіб. Наприкінці виступу він заспівав початок радянської пісні "Священна війна". Сам депутат від ОПЗЖ Тарас Козак назвав рішення РНБО про санкції проти його компаній "політичною розправою".

Секретар РНБО Олексій Данілов також припустив, що під санкції можуть потрапити й інші канали, якщо будуть документальні підтвердження їх причетності до країни-агресора.

Водночас Сполучені Штати Америки та Європейський союз підтримали рішення РНБО України про запровадження санкцій та наголосили, що і надалі підтримуватимуть Україну у боротьбі проти інформаційної агресії.