Санкції проти Козака: Разумков пояснив, чому утримався під час голосування

Оновлено
. Уніан

Спікер парламенту Дмитро Разумков утримався під час голосування на Раді національної безпеки та оборони щодо санкцій проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Своє рішення він пояснив тим, що не почув додаткових аргументів від СБУ, на підставі обґрунтування якої ухвалювалося це рішення, а саме голосування було письмовим.

"Я утримався. Дане рішення ухвалювалося шляхом письмового опитування. Додаткових аргументів від колег я не чув, я користувався виключно законом "Про санкції", хоча для такої інформації повинна бути повна інформація від СБУ. Якщо така інформація є, вона має бути повною і відкритою", – сказав Разумков під час брифінгу 3 лютого.

На його думку, санкції повинні запроваджуватися проти осіб, яких не можна покарати за українським законом.

Читайте також: Що відомо про підсанкційні компанії Козака та як СБУ пояснює рішення РНБО

"На жаль, ми живемо в країні, де йде війна, у тому числі гібридна. І з цим треба боротися, у нас є різні служби, які за це відповідають. Але, якщо ми говоримо про санкції, то їх ми вводимо стосовно тих, кого ми не можемо покарати тут. Це іноземні держави тощо, які знаходяться поза межами правоохоронних органів. Я впевнений, що кожен, хто фінансує тероризм, хто допомагає так званим "ЛНР/ДНР", або помічений у співпраці з країною агресором, повинен нести відповідальність згідно з чинним законодавством, і можливостей на сьогодні достатньо", – пояснив Разумков.

За його словами, якщо люди, які допомагають терористам, перебувають на території країни, український суд має ухвалити рішення щодо цього.

Що відомо

  • 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака.
  • Також під санкції потрапили канали "112-Україна", "ZIK" та "NewsOne". Їхню трансляцію було припинено за пів години після публікації указу президента.
  • Міністр культури Олександр Ткаченко прокоментував санкції, запроваджені проти телеканалів та їхнього власника, депутата від ОПЗЖ Тараса Козака, повідомивши, що рішення про це зріло давно.
  • Співробітники Офісу президента назвали законними санкції Ради національної безпеки та оборони проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Натомість Козак назвав блокування каналів "політичною розправою".
  • У Нацраді повідомили, що ліцензії заблокованих телеканалів Козака все ще діють, анулювати їх можливо лише в судовому порядку.