Законне рішення чи політична розправа. Офіс Зеленського та Козак коментують блокування трьох каналів

Оновлено
. Суспільне мовлення

Співробітники Офісу президента називають законними санкції Ради національної безпеки та оборони проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Натомість Козак назвав блокування каналів "політичною розправою".

Радник голови ОПУ Михайло Подоляк заявив на своїй сторінці у Facebook, що три телеканали, офіційним власником яких є Козак, займалися російською пропагандою.

"Учорашнє колективне рішення РНБО щодо негайного введення жорстких санкцій проти відомого пулу телеканалів пана Медведчука – це зовсім не про свободу слова, цензуру, обмеження тих чи інших прав. У наш час реально обмежити доступ до інформації банально неможливо", – зазначив він.

За словами Подоляка, заблоковані канали замість журналістики займався пропагандою в інтересах Росії.

"Пул Медведчука - це зовсім не журналістика, не інформація, не конкуренція точок зору, не об'єктивна дискусія. Але це чиста, затьмарена, злісна і добре упакована в блискучі pr-обгортки пропаганда. Яка ще й перейшла в ту стадію, де робота - на окупантів", – написав Подоляк.

Прессекретарка президента Юлія Мендель також заявила, що рішення про блокування телеканалів Козака є цілком законним.

"Рішення РНБО про накладання санкцій на Тараса Козака та низку телеканалів ухвалено відповідно до статті 5 Закону України "Про санкції", постанови Верховної Ради № 2589–VIII від 4 жовтня 2018 року та пропозицій Служби безпеки України. Це рішення розроблено в законодавчому полі України. Адже і раніше РНБО накладала ті чи інші обмежувальні заходи на українських громадян, зокрема тих, які співпрацювали з ворогом на окупованих територіях", – написала вона на своїй Facebook-сторінці.

Також Мендель додала, що блокування телеканалів Козака, "не має нічого спільного з наступом на свободу слова".

"Ці телеканали давно забули, що таке журналістські стандарти, перевірка фактів чи висвітлення принаймні двох точок зору. Натомість вони перетворилися на інструмент пропаганди, який використовується в інтересах держави-агресора, яка порушила суверенітет та державні кордони України. Вже навіть підтверджено фінансування цих каналів з Росії. Ці медіа стали одним з інструментів війни проти України, тому заблоковані з метою захисту національної безпеки", – заявила Мендель.

Прессекретарка закликала українські ЗМІ дотримуватися закону, етичних правил та журналістських стандартів.

Козак розкритикував рішення РНБО

Депутат Тарас Козак у заяві, оприлюдненій його медіахолдингом, назвав рішення РНБО "політичною розправою".

"Дії Ради національної безпеки та оборони України щодо телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK, а також санкції, запроваджені проти мене особисто, є незаконними, і це черговий очевидний акт цензури щодо каналів", – переконаний нардеп.

Також політик повідомив, що вважає запровадження санкцій політичною розправою з боку президента Володимира Зеленського, обумовленою, на думку депутата, зниженням рейтингу пропрезидентської політсили.

"Я розцінюю такі дії РНБО як політичну розправу з боку президента Зеленського. Президент просто розлючений через обвал рейтингу своєї політичної сили "Слуга народу", – вважає Козак.

Нардеп додав, що не бачить сенсу коментувати рішення РНБО, оскільки вважає, що воно ухвалене в порушення всіх норм і правил.

"Я, як депутат Верховної Ради України, вимагаю негайно припинити тиск на ЗМІ, скасувати незаконне рішення РНБО і забезпечити свободу слова для громадян України", – заявив політик.

Представники медіахолдингу Козака "Новини" в оприлюдненій заяві також оцінили блокування телеканалів як політичну розправу.

"Ми розцінюємо це рішення РНБО і Президента Зеленського як політичну розправу над неугодними ЗМІ. Телеканали "112 Україна", NewsOne і ZiK мають намір боротися за своє право мовити для українців, доносити правду до громадян і бути в ефірі", – йдеться у повідомленні.

Що відомо

  • 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака.
  • Також під санкції потрапили канали "112-Україна", "ZIK" та "NewsOne". Їхню трансляцію було припинено за пів години після публікації указу президента.
  • 28 січня Нацрада з питань телебачення і радіомовлення винесла попередження і наклала штраф (114 067 грн) на "112 Україна".
  • Міністр культури Олександр Ткаченко прокоментував санкції, запроваджені проти телеканалів та їхнього власника, депутата від ОПЗЖ Тараса Козака, повідомивши, що рішення про це зріло давно.