Що відомо про підсанкційні компанії Козака та як СБУ пояснює рішення РНБО

Офiцiйно
. УНІАН

Голова Служби безпеки Іван Баканов заявив, що запроваджені проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака санкції спрямовані на боротьбу з російською гібридною агресією та не пов’язані з обмеженням свободи слова. Також СБУ оприлюднила перелік компаній, проти яких запроваджені обмеження.

Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому на сайті СБУ.

"Проти України ведеться гібридна війна, зокрема, й на інформаційному полі. Ми маємо системно їй протидіяти, аби захистити інтереси держави. Запровадження санкцій – іще один важливий та послідовний крок для цього", – розповів Баканов.

Також він повідомив, що рекомендація щодо запровадження санкцій належить Верховній раді та СБУ.

"Враховуючи дані, якими володіє Служба безпеки, а також численні порушення законодавства у сфері телерадіомовлення, зафіксовані Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення, СБУ надала обґрунтовані рекомендації РНБО прийняти відповідне рішення", – зазначив він.

Баканов підкреслив, що рішення РНБО щодо санкцій спрямовано на захист територіальної цілісності й суверенітету України та не пов’язане з обмеженням свободи слова в Україні.

Що відомо про підсанкційні компанії Козака

За словами Баканова, санкції запроваджуються персонально щодо нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака, а також проти низки юридичних осіб. Зокрема, йдеться про низку товариств з обмеженою відповідальністю, зокрема: ТОВ "АРІАДНА ТВ", ТОВ "НОВИЙ ФОРМАТ ТВ", ТОВ "ТВ ВИБІР",ТОВ "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ "112-ТВ", ТОВ "ЛІДЕР ТВ", ТОВ "ПАРТНЕР ТВ", ТОВ "НОВИНИ 24 ГОДИНИ", ТОВ "Нові комунікації".

Відповідно до даних YouControl та OpenDataBot, перелічені у списку СБУ компанії переважно працюють у сфері телевізійного мовлення. Також СБУ ввела санкції проти двох авіакомпаній, якими Тарас Козак та його бізнес-партнер Віктор Медведчук літали до РФ та окупованого нею Криму.

ТОВ "Аріадна ТВ"

За даними YouControl, зареєстроване 12 липня 2011 року, керівником підприємства вказаний Сметана Василь Васильович, засновником є Козак Тарас Романович. Компанія зареєстрована за адресою: Київ, вул. Дегтярівська, будинок 21-Г.

Основним видом діяльності компанії є виробництво кіно- та відеофільмів і телевізійних програм, серед інших видів діяльності вказано видання журналів і періодичних видань, друкування іншої продукції, діяльність у сфері телевізійного мовлення.

ТОВ "Телерадіокомпанія 112-ТВ"

Компанія зареєстрована 2 лютого 2013 року, керівником вказаний Бенкендорф Єгор Андрійович, кінцевим власником та засновником – Тарас Козак, повідомляється на сайті YouControl.

Основним видом діяльності компанії є діяльність у сфері телевізійного мовлення, іншими – тиражування звуко-, відеозаписів і програмного забезпечення, виробництво кіно- та відеофільмів, телевізійних програм, друкування іншої продукції.

ТОВ "Новий формат ТВ"

Відповідно до даних YouControl, зареєстроване 12 липня 2011 року, керівником є Єгоричев Павло Геннадійович, засновником та кінцевим власником – Тарас Козак.

Основним видом діяльності компанії також є виробництво кіно- та відеофільмів і телевізійних програм, інші види діяльності – видання журналів і періодичних видань, друкування іншої продукції, діяльність у сфері телевізійного мовлення.

ТОВ "ТВ Вибір"

За даними сервісу OpenDataBot, зареєстроване 11 липня 2011 року, керівником є Єгоричев Павло Геннадійович, засновником та кінцевим власником – Тарас Козак.

Серед видів діяльності компанії – виробництво кіно- та відеофільмів і телевізійних програм, серед інших – видання журналів і періодичних видань, друкування іншої продукції, діяльність у сфері телевізійного мовлення.

ТОВ "Лідер ТВ"

За даними YouControl, товариство зареєстроване 12 липня 2011 року, директором є Мазурак Віталій Олександрович, засновником – Тарас Козак.

Основним видом діяльності компанії є виробництво кіно- та відеофільмів і телевізійних програм, серед інших – видання журналів і періодичних видань, друкування іншої продукції, діяльність у сфері телевізійного мовлення.

ТОВ "Партнер ТВ"

Відповідно до YouControl, зареєстроване 11 липня 2011 року, керівником є Ковальчук Андрій Олегович, засновником та кінцевим власником – Тарас Козак.

Основним видом діяльності компанії є виробництво кіно- та відеофільмів і телевізійних програм, серед інших – видання журналів і періодичних видань, друкування іншої продукції, діяльність у сфері телевізійного мовлення.

ТОВ "Новини 24 години"

Зареєстроване 21 грудня 2005 року, директором є Будяк Юрій Михайлович, засновником – Тарас Козак.

За даними YouControl, компанія займається виробництвом кіно- та відеофільмів, телевізійних програм, а також діяльністю у сфері телевізійного мовлення.

ТОВ "Нові комунікації"

Компанія зареєстрована 26 червня 2002 року, засновником та кінцевим власником є Тарас Козак, керівником є Грущак Юрій Григорович. Зареєстроване за адресою: Київ, провулок Делегатський, будинок 4.

Серед видів її діяльності – надання в оренду офісних машин і устатковання, у тому числі комп'ютерів, діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту, та неспеціалізована оптова торгівля.

Як повідомляється на сайті СБУ, Служба безпеки також ініціювала санкції проти авіакомпаній з Молдови та Португалії, які здійснювали польоти до окупованого Криму.

"За ініціативи Служби безпеки України до молдовської авіакомпанії JET4U S.R.L. та португальської JET4U LDA застосовано санкції за здійснення польотів до Російської Федерації та на тимчасово окуповані території України з порушенням чинного законодавства", – йдеться у повідомленні.

З огляду на порушення, Служба безпеки рекомендувала РНБО застосувати до зазначених компаній низку санкційних заходів. Серед них – зупинення виконання фінансових та економічних зобов’язань, повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень територією України, а також блокування активів.

Санкції діятимуть до закінчення терміну окупації Криму або до набрання чинності рішенням Європейського суду з прав людини за позовом України до Росії щодо відшкодування збитків у зв’язку з анексією української території.

Раніше депутат від ОПЗЖ Тарас Козак назвав рішення РНБО про санкції проти його компаній "політичною розправою". Його політичний соратник Віктор Медведчук, якому приписують контроль над медіахолдингом Козака, в коментарі журналістам підтвердив, що вони з Козаком є бізнес-партнерами.

"Ми з паном Козаком є бізнес-партнерами. Ми знали, коли йшли в опозицію про те, що від влади можна чекати усього. Ми не будемо розмінюватися ні особистою долею, ні нашим бізнесом, ми не скаржилися за всі ці місяці, що є 5-8 справ щодо мене, Козака та інших нардепів. Якщо є питання щодо незаконності бізнесу – нехай правоохоронці реагують. Залякати нас питаннями бізнесу чи репресіями, які вже почалися, в них не вийде. Ми до цього готові", – сказав Медведчук.

При цьому Медведчук додав, що зараз його не цікавить, як дії української влади вплинуть на його бізнес та бізнес Козака.

Що відомо

  • 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака.
  • Також під санкції потрапили канали "112-Україна", "ZIK" та "NewsOne". Їхню трансляцію було припинено за пів години після публікації указу президента.
  • 28 січня Нацрада з питань телебачення і радіомовлення винесла попередження і наклала штраф (114 067 грн) на "112 Україна".
  • Міністр культури Олександр Ткаченко прокоментував санкції, запроваджені проти телеканалів та їхнього власника, депутата від ОПЗЖ Тараса Козака, повідомивши, що рішення про це зріло давно.
  • Співробітники Офісу президента назвали законними санкції Ради національної безпеки та оборони проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Натомість Козак назвав блокування каналів "політичною розправою".
  • У Нацраді повідомили, що ліцензії заблокованих телеканалів Козака все ще діють, анулювати їх можливо лише в судовому порядку.