"Санкції – складне рішення". Зеленський прокоментував рішення РНБО

. Колаж Суспільне, Офіс президента

Президент Володимир Зеленський заявив, що санкції проти народного депутата партії ОПЗЖ Тараса Козака були введені після того, як були зафіксовані та обговорені конкретні підстави для цього. Він назвав це рішення РНБО складним і заявив, що Україна підтримує свободу слова, але не пропаганду, профінансовану країною-агресором.

"Колегіальне та юридично вмотивоване рішення про санкції щодо фізичної та юридичних осіб ухвалено одразу після того, як були зафіксовані та обговорені конкретні підстави для цього. Вдячний членам Ради національної безпеки і оборони за відповідальну та швидку реакцію", – йдеться у дописі в офіційному Telegram-каналі президента.

За словами Зеленського, всі загрози національній безпеці України отримають ефективну та законну відповідь.

"Відверта та маніпулятивна пропаганда має отримати жорстку реакцію саме суспільства", – додав він.

Читайте також: Що відомо про підсанкційні компанії Козака та як СБУ пояснює рішення РНБО

"Санкції – складне рішення. Україна стійко підтримує свободу слова, не пропаганду, профінансовану країною-агресором, яка підриває Україну на шляху до ЄС та Євроатлантичної інтеграції. Боротьба за незалежність – це боротьба в інформаційній війні за правду та європейські цінності", – написав Зеленський.

Що відомо

  • 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака.
  • Також під санкції потрапили канали "112-Україна", "ZIK" та "NewsOne". Їхню трансляцію було припинено за пів години після публікації указу президента.
  • Міністр культури Олександр Ткаченко прокоментував санкції, запроваджені проти телеканалів та їхнього власника, депутата від ОПЗЖ Тараса Козака, повідомивши, що рішення про це зріло давно.
  • Співробітники Офісу президента назвали законними санкції Ради національної безпеки та оборони проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Натомість Козак назвав блокування каналів "політичною розправою".
  • У Нацраді повідомили, що ліцензії заблокованих телеканалів Козака все ще діють, анулювати їх можливо лише в судовому порядку.
  • Спікер парламенту Дмитро Разумков утримався під час голосування РНБО щодо санкцій проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Своє рішення він пояснив тим, що не почув додаткових аргументів від СБУ, на підставі обґрунтування якої ухвалювалося це рішення, а саме голосування було письмовим.