Післяобідній сон позитивно впливає на продуктивність мозку — науковці

Післяобідній сон позитивно впливає на продуктивність мозку — науковці

Післяобідній сон позитивно впливає на продуктивність мозку — науковці
. Ілюстративне фото, Unsplash

Учені з Шанхайського університету Цзяо Тун з'ясували, що регулярний денний сон позитивно впливає на роботу мозку, але водночас може вплинути на ожиріння.

У своєму дослідженні, опублікованому в журналі General Psychiatry, науковці виявили, що люди, які люблять поспати після обіду, значно краще проходять тести на орієнтування, увагу, здатність до розв'язання проблем, швидкість мови та робочу пам'ять.

Дослідники вивчили когнітивні здібності 2214 осіб старше 60 років. Усі вони були здорові та без ментальних порушень. Учені фіксували тривалість нічного сну і денного, якщо він був. А також кількість пообідніх перерв протягом тижня.

Науковці припускають, що такі результати були отримані внаслідок того, що сон — це еволюційна реакція на запалення, і він регулює імунну відповідь організму. З віком рівень запалення в організмі, і в мозку зокрема, підвищується. Денний сон допомагає йому запобігти, тому показники когнітивних здібностей у любителів поспати набагато вищі.

Водночас післяобідній сон нерідко пов'язаний з малорухливим способом життя і порушеннями обмінних процесів. У людей зростає апетит, як і кількість спожитих ними кілокалорій. Учені застерегли, що якщо не контролювати кількість споживаних калорій, денний сон може спровокувати ожиріння.

Що відомо

  • Раніше бразильські науковці з Федерального університету Ріо-Гранде з'ясували, що від початку пандемії люди почали частіше бачити тривожні сни.

Читайте також

Випічка, сало та картопля фрі. У МОЗ назвали жирні страви, які слід вживати з обережністю

На початок