На банкноті у 20 доларів можуть зобразити портрет афроамериканки

На банкноті у 20 доларів можуть зобразити портрет афроамериканки

На банкноті у 20 доларів можуть зобразити портрет афроамериканки
. AP

Міністерство фінансів США планує замінити портрет 7-го президента США Ендрю Джексона на 20 доларовій банкноті на зображення афроамериканки та борчині проти рабства Гаррієт Табмен.

Як пише The Guardian, до цього питання повернулися після обрання президентом Джозефа Байдена. Раніше зробити це планували ще за часів президенства Барака Обами. Однак питання було відкладене під час президентства Дональда Трампа.

"Важливо, щоб наші гроші відображали історію і різноманітність нашої країни", – заявила речниця Білого дому Дженніфер Псакі.

За пропозицією 44-го президента США Барака Обами, колишня рабиня та активістка проти рабства мала замінити на банкноті президента-рабовласника та прихильника виселення індіанців Ендрю Джексона. Згідно з історичними даними, за сприяння Джексона у 1830 році Конгрес США ухвалив закон, з якого почалася кампанія щодо насильницького переселення цивілізованих племен на дикі землі Великих рівнин.

Афроамериканка Гаррієт Табмен була політичною активісткою у XIX столітті. Вона сама уникла рабства, а потім взяла участь у порятунку сотень поневолених людей. Для порятунку рабів вона використовуючи мережу активістів і притулок, відомий як "Підземна залізниця".

Що відомо

  • У США 3 листопада відбулися вибори, на яких американці обирали президента і віцепрезидента, 435 членів Палати представників, 35 представників Сенату і 13 губернаторів штатів і територій.
  • Після оголошення медіа США про перемогу Байдена над Трампом, Трамп зробив низку заяв про те, що не погоджується із результатами, зокрема написавши, що "переміг із великим відривом".
  • Увечері 6 січня у США стався штурм будівлі Конгресу. Протестувальники зірвали засідання Сенату, що мав затвердити результати виборів президента США, на яких переміг Джозеф Байден.
  • 20 січня у США пройшла інавгурація обраного на президентських виборах демократа Джозефа Байдена, який став 46-м президентом країни.
На початок