Відділ з розслідування "справ Майдану" у ДБР отримав очільника

Відділ з розслідування "справ Майдану" у ДБР отримав очільника

Відділ з розслідування "справ Майдану" у ДБР отримав очільника Facebook

Керівником відділу з розслідування "справ Майдану" у Державному бюро розслідувань призначено Олександра Буряка, який до цього був заступником директора ДБР.

Як повідомляється на сайті Бюро, Буряк відповідав за роботу оперативних підрозділів і займався їх укомплектуванням.

На керівну посаду в ДБР його відібрала комісія за участю представників Консультативної місії Ради Європи.

Олександр Буряк здобув вищу освіту у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (Харків) за спеціальністю "Правознавство". У правоохоронних органах з 1998 року. З 2015 по 2017 роки - заступник прокурора Києва, заступник начальника управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури столичної прокуратури.

Має значний досвід на керівних посадах у слідчих підрозділах, під егідою Консультативної місії Ради Європи пройшов навчання у структурних підрозділах Європейського суду з прав людини з питань забезпечення прав і свобод громадян.

Новоназначений очільник відділу вказав, що завершення розслідування "справ Майдану" – "одне з найвідповідальніших завдань" для ДБР. "Наразі триває переведення слідчих та прокурорів з Генеральної прокуратури України до нашого відділу, як це передбачено змінами до закону України "Про Державне бюро розслідувань", – зауважив він.

Згідно з декларацією про доходи Буряка за 2018 рік, за цей період на роботі в ДБР він отримав майже 930 тис. грн зарплати, його дружина заробила в Генпрокуратурі близько 518 тис. грн.

Фото обкладинки - ДБР.

Як відомо:

  • 3 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР.
  • Закон передбачає зміну правового статусу Держбюро розслідувань. Директору ДБР при цьому надаються повноваження одноосібно приймати рішення та нести всю повноту відповідальності за результати діяльності бюро. У свою чергу Верховна Рада за результатами розгляду звіту директора ДБР за календарний рік може визнати роботу органу незадовільною, що стане підставою для його звільнення з посади.
  • У зв'язку із суттєвою зміною повноважень директора ДБР і зміною статусу цього органу з дня набрання чинності нового закону повноваження директора ДБР і його заступників припиняються достроково та розпочинається процес перезавантаження бюро.
  • 24 грудня Зеленський підписав зміни до закону про Держбюро розслідувань. Труба заявив, що тепер він та його заступники достроково втрачають повноваження.
  • 27 грудня 2019 року президент Володимир Зеленський звільнив Романа Трубу з посади директора Державного бюро розслідувань і призначив тимчасово виконуючою обов’язки керівника ДБР Ірину Венедіктову.
  • За підсумками 2019 року Бюро не впоралося з першочерговими завданнями та викликами, повідомила пресслужба відомства при новому керівництві.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди