Імпічмент Трампа: у Сенаті США назвали дату старту процесу

Імпічмент Трампа: у Сенаті США назвали дату старту процесу

Імпічмент Трампа: у Сенаті США назвали дату старту процесу
АР

Верхня палата Конгресу США розпочне судові слухання у справі щодо імпічменту 45-му президентові США Дональду Трампу 8 лютого. Цього дня планується заслухати аргументи сторін щодо звинувачення Трампа у підбурюванні до заворушень у Вашингтоні 6 січня.

Про це заявив лідер демократичної більшості Сенату США Чак Шумер, передає AP.

"Обвинувачі палати представників представлять статті імпічменту в понеділок, 25 січня, о 7 годині вечора…Виступи сторін (процесу – ред.) розпочнуться на тижні, що починається 8 лютого", – сказав він, виступаючи в Сенаті.

Він додав, що менеджери імпічменту, призначені Палатою представників, а також захисники Трампа озвучать вступні аргументи за звинуваченням останнього у підбурюванні до заворушень у Вашингтоні 6 січня.

Читайте також: Байден став президентом. Як проходила його інавгурація

Таким чином, процес імпічменту відклали на два тижні, щоб Сенат отримав можливість затвердити призначенців президента Джозефа Байдена на ключові посади та провести роботу над низкою законопроєктів.

Про відтермінування початку імпічменту раніше просив і лідер республіканської меншості Сенату Мітч Макконнел, щоб Трамп мав більше часу для підготовки до процесу.

Трамп став першим президентом в історії США, який двічі потрапив під загрозу імпічменту. Для визнання його винним у провокуванні заворушень у Вашингтоні та штурму Капітолію, ініціаторам процесу – сенаторам-демократам – потрібна підтримка щонайменше 17 сенаторів-республіканців.

Що відомо

  • Конгрес США 7 січня остаточно затвердив Джозефа Байдена президентом США після підрахунку голосів Колегії виборників, а Дональд Трамп заявив, що не прийде на інавгурацію.
  • Перед цим, 6 січня, розпочався штурм будівлі Конгресу США під час засідання Сенату, де мали затвердити результати виборів президента США. Під час штурму у приміщенні сталися сутички протестувальників з поліцією.
  • Усього під час сутичок у Вашингтоні загинули п'ятеро людей, серед яких офіцер поліції.
  • Після подій 6 січня президента США Дональда Трампа заблокували 12 соціальних мереж і платформ, в тому числі Facebook, Twitter.
  • Палата представників Конгресу США 11 січня оприлюднила текст постанови про імпічмент президента Дональда Трампа за лічені дні до завершення терміну його повноважень.
  • Трамп оголосив спроби оголосити йому імпічмент "найбільшим полювання на відьом в історії політики".
  • В останній день своєї каденції Трамп підписав указ про помилування 73 осіб, а також про пом'якшення вироків для ще 70 людей.
На початок