У Німеччині видали спрощену версію Біблії для покоління Z

У Німеччині видали спрощену версію Біблії для покоління Z

У Німеччині видали спрощену версію Біблії для покоління Z

Намагаючись привернути увагу молоді, German Bibelgesellschaft (Німецьке біблійне товариство) випустило оновлену версію Біблії під назвою BasisBibel, призначену для читання в Інтернеті та адаптовану до мови і стилю покоління смартфонів. Про це повідомляє видання Deutsche Welle.

У Біблії для зумерів відмовилися від використання грецької та івриту, максимально спростили стиль написання, зробили речення коротшими – максимум з 16 слів. У книзі багато виносок, автори пояснюють географічні поняття та географічні назви (як-от Віфлеєм).

Наприклад: "Коли учні побачили, що Ісус йде по воді, вони закричали від страху: “Це привид”. Але Ісус відразу їм сказав: “Не бійтеся! Це я”".

"Марія і Йосип ще ніколи не спали один з одним. І тут з’ясувалося, що Марія чекає дитину. Йосип був стурбований, тому що він не знав ще, що це Дитина від Бога. Йосип був засмучений, але він не хотів зганьбити Марію і хотів розійтися з нею".

В організації сподіваються, що це допоможе молодим людям краще зрозуміти древній текст, який тепер можна переглядати з екрана смартфона.

"Модернізація — це необхідність. Мета будь-якого перекладу священного писання в усіх релігіях — достукатися до сучасного читача", — вважає релігієзнавець з Білефельдського університету Міхаель Шмідель.

Після Другої світової війни понад 90% німців належали до однієї з головних християнських конфесій в країні: католицизму або протестантизму. Зараз, за даними Інституту вивчення громадської думки Алленсбасі, цей показник знизився до 55%. Шмідель впевнений, що така ситуація пов'язана не тільки з тим, що люди відмовляються від релігійності – вони просто менше стали цікавитися метафізичними питаннями.

"Релігія теж пояснює, як влаштований світ, проте наука все частіше бере на себе цю функцію. Так вони й конкурують один з одним", — розмірковує Шмідель.

Над перекладом працювала команда з більш ніж 1100 осіб, які читали тексти або брали участь в опитуваннях, щоб переконатися, що переклад був виконаний правильно і таким чином, щоб його можна було зрозуміти у 21 столітті.

Що відомо

  • Generation Z (також відомі як зумери) – термін, що застосовується для людей, які народилися між другою половиною дев'яностих та другою половиною двохтисячних (1997-2010). Те, що минулі покоління називали "технологіями майбутнього", покоління Z вважає невід'ємною частиною повсякденного життя.

Читайте також

Як з’явилися тінейджери та чому вони рухають економіку вперед

Гід сучасними професіями. Ким працюють ваші діти й онуки

Гід по дитячому контенту: від Біллі Айліш до Майнкрафту

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше