Гід сучасними професіями. Ким працюють ваші діти й онуки

Гід сучасними професіями. Ким працюють ваші діти й онуки

Гід сучасними професіями. Ким працюють ваші діти й онуки
.

Є таке поняття в соціології — "generation gap". Класична історія про батьків, що геть не розуміють своїх дітей: який у них світогляд, плани на майбутнє та чим вони взагалі займаються за своїми комп’ютерами цілими днями? І це насправді проблема, адже "розрив поколінь", якщо його не ліквідувати, буде тільки пришвидшуватись. Саме тому ми вирішили створити такий собі "гід новітніми професіями" для старшого покоління, які, до речі, ніколи не пізно освоїти — вік тут не має принципового значення.

SMM-фахівець. Людина, яка на "ти" із соцмережами: Facebook, YouTube, Twitter, Instagram. Частіше за все її наймає комерційна компанія, яка продає товари чи послуги, аби привернути увагу до свого продукту. Як це працює (в ідеалі)? Сучасні люди майже весь вільний час проводять у соцмережах, з телефонами в руках. Щоб залучити їх до користування товарами чи послугами компанії, SMM-фахівець, по-перше, відшуковує аудиторію, якій це може бути цікаво. Скажімо, якщо це натуральна косметика, то він збирає віртуальну аудиторію з молодих дівчат, які проживають у великих містах. Далі — щоби привернути їхню увагу — створює "рекламу": тексти, ілюстрації, відео, що мають на меті зацікавити потенційних покупців. Наприклад, пише про засоби догляду для різних типів шкіри.

Software developer. Українською: розробник програмного забезпечення. Найбільш стабільна та прибуткова (принаймні так було останні декілька років) професія. Розробники — це сучасні "інженери", тільки їхні "креслення" та результати праці — не фізичні, а повністю віртуальні. Загальний принцип лишився майже тим самим: розробники, використовуючи знання з математики, логіки та інших прикладних галузей, або займаються винахідництвом, або розв’язують певні технічні проблеми. Вони пишуть програмний код — це текст специфічною мовою, яку розуміють комп’ютери та за допомогою якої виконують певні функції.

Гід сучасними професіями. Ким працюють ваші діти й онуки

Проєктний менеджер. Якщо дуже умовно, то це "староста" — людина, яка відповідає за результати й умови роботи певної групи людей. І так, якщо раніше команда інженерів просто тихо сиділа в бюро та щось там собі проєктувала, то сьогодні стало занадто багато спілкування між усіма сторонами комерційного проєкту. Якомусь співробітнику треба більше пояснити, що від нього хоче клієнт. Нервовому клієнтові слід постійно демонструвати певні результати, щоб він не псував настрій команді і та спокійно працювала. Команду треба скеровувати й контролювати.

Джуніор акаунт-менеджер. Взагалі "акаунт-менеджер" — це людина, яка продає рекламу. Частіше за все вона є посередником між тим, хто хоче цю рекламу надати, та майданчиком для її розміщення. Скажімо, є виробник ковбасної продукції. Йому треба більше замовлень і щоб його ковбасу купували. Він розміщує рекламу всюди, де тільки вистачить грошей. Під час цього процесу наш ковбасний магнат задумується: то хто ж це буде їсти? І далі починає "шукати аудиторію".

Наприклад, ковбаса — не просто варена "лікарська", а ексклюзивний італійський імпорт. Таку ковбасу можуть дозволити собі сім’ї з певним матеріальним достатком. А батько/мати з таких сімей загалом люблять розважитись, відпочити, сходити в ресторан. Тому вони купляють глянцевий журнал Х, щоб спланувати своє дозвілля. Виробник ковбаси звертається до рекламного відділу цього журналу — і тут м’яч опиняється в акаунт-менеджера. Задача цього менеджера не з простих: зробити так, аби і клієнт був задоволений розміщенням реклами, і майданчик для її розміщення отримав свої гроші. У світі реклами це доволі важко та потребує неабияких навичок спілкування.

PR-спеціаліст. Відповідає за "зв’язки з громадськістю". Громадськість — тобто ми з вами — так влаштована, що їй нова інформація не дуже-то й потрібна. І так занадто багато своїх справ та проблем треба тримати в голові. Тому задача ефективного "піарника" (така скорочена назва професії) — не більше і не менше, пролізти в голову і душу заклопотаної простої людини. Так її схвилювати, щоб вона зупинилась на мить і звернула увагу на те, що їй пропонується.

Ефективний піарник пробиває усі "канали". Для телебачення — завдяки знайомствам — він створює сюжет, як правило, покликаний пробити на певні емоції. ЗМІ він пропонує таку новину, яка б передавалась із уст в уста: вихователька дитсадку з Баришівки почала читати реп і знялась у відвертому купальнику! Робота дуже нервова, складна, тому піарникові як нікому час від часу необхідні бабусині пиріжки та затишшя українського села для відновлення.

Гід сучасними професіями. Ким працюють ваші діти й онуки

Копірайтер. Письменник на замовлення. Він пише комерційні тексти різної довжини. Може придумати як короткий слоган з одного речення, так і цілу статтю, яка наливає мед на товари чи послуги клієнта. Дуже тонка справа, адже кожен копірайтер час від часу задумується про справжнє письменництво і нерідко хвилюється, що продає свій талант за невеликі гроші. Так чи інакше, з результатами роботи копірайтерів ми стикаємось щодня. Це вони понаписували тексти для рекламних оголошень в метро. І придумали сценарії телевізійної реклами, яка змушує нас бігти на кухню ставити чайник!

SEO-спеціаліст. Надзвичайно уважна та скрупульозна людина, що краще за інших розуміє, як треба шукати інформацію в інтернеті. Та за якими принципами її шукають інші. Саме завдяки її праці ви знаходите корисні (чи не дуже) статті, коли шукаєте щось у Google. SEO-спеціаліст знається на тонкощах Google. Ба більше, може аналізувати колективну підсвідомість: що цікавить користувачів, коли ніхто їх не бачить?

Контент-маркетолог. Дуже широкий фах, про який двома словами не розкажеш. Але якщо коротко, то це людина, яка продає вам щось в інтернеті. Від поясу до схуднення до більш витончених товарів і послуг. Ця людина вірить, що правильно створений текст легко гіпнотизує людину та змушує її робити те, що вигідно рекламодавцю (купувати, купувати ще більше).

Гід сучасними професіями. Ким працюють ваші діти й онуки

Лінійний продюсер. Важливий працівник у будь-яких процесах, в яких залучені зйомки. Фільму, серіалу, реклами, відеокліпу — без лінійного ніяк. Саме він відповідає за те, щоб учасники зйомок, по-перше, прибули вчасно та були готові, знали, що робити в кадрі, не відчували голод і таке інше. Також він тримає в голові бюджет — і не дозволяє іншим учасникам знімального процесу за нього виходити. Робить і необхідну паперову роботу. Коротше кажучи, його робота — правильно організовувати витрати виробничих ресурсів.

HR-менеджер. Бог спілкування, людина, яка під час співбесід з кандидатами вміє за короткий час визначити їхні таланти, особливості та слабкі місця, щоб обирати для своєї компанії тільки найкращих. Але сьогодні ця професія дуже розширюється — і вона загалом про спілкування, створення комфортних умов для працівників. Як правило, HR-менеджер — прониклива людина, яка "читає" інших як відкриту книгу.

Customer care manager. Пам’ятаєте ці жарти про служби підтримки та "ваш дзвінок дуже важливий для нас, лишайтесь на лінії"? Так от, у сучасному світі та прогресивних компаніях за цим ретельно слідкують — і наймають спеціально тренованих операторів, які мають вам дійсно допомагати, а не бісити. Тому гарний спеціаліст служби підтримки, по-перше, може добре вивчити розгалуженість процесів у великих компаніях, а по-друге, навчитись адекватному спілкуванню з незнайомцями.

Читайте також: "Гід по дитячому контенту: від Біллі Айліш до Майнкрафту"
На початок