Російський суд арештував Навального. Його штаби готують масові мітинги. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Російський суд арештував Навального. Його штаби готують масові мітинги. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Оновлено
Російський суд арештував Навального. Його штаби готують масові мітинги. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
Російський опозиціонер Олексій Навальний / Фото: АР

Хімкинський районний суд Москви приговорив російського опозиціонера Олексія Навального до арешту тривалістю в 30 діб. Під поліцейським відділком, де перебуває Навальний, зібрався пікет з кількох сотень його прихильників.

Про арешт свого підзахисного повідомив адвокат Навального Вадим Кобзєв. Під судом кілька сотень людей вигукують: "Відпускай", а штаби Навального розповсюдили повідомлення про підготовку "масових мітингів по всій країні" на 23 січня. Сам Навальний у відеозверненні після засідання закликав людей вийти на вулиці та захистити себе, адже, на його думку, російська влада понад усе боїться саме масових акцій протесту.

Судове засідання щодо обрання запобіжного заходу розпочалось близько 11:30 (за київським часом) у відділенні поліції, куди Навального доправили 17 січня після повернення до РФ з Німеччини.

Як написала прессекретарка Олексія Навчального Кіра Ярмиш, під судом зібрались журналісти та люди, які підтримують опозиціонера.

Люди біля Хімкинського відділу поліції почали скандують гасла: "Відпускай!", "Свободу!" і "Не забудемо, не пробачимо!"

Міністерство закордонних справ України заявило, що глибоко занепокоєне затриманням Олексія Навального.

"Розцінюємо ситуацію навколо Навального як продовження Кремлем ганебної практики наступу на права людини та придушення свободи слова. Вимагаємо від російської влади звільнити всіх політичних в’язнів, зокрема громадян України, які незаконно утримуються російською владою", – йдеться у заяві.

У МЗС також закликали міжнародну спільноту "вжити більш рішучих дій для засудження репресивних практик влади РФ".

Що відомо

  • Російський опозиціонер Олексій Навальний знепритомнів 20 серпня 2020 року в літаку на шляху з Томська до Москви. Після екстреної посадки в Омську його госпіталізували, а через два дні доставили для лікування в берлінську клініку "Шаріте".
  • Уряд Німеччини 2 вересня заявив, що в організмі Олексія Навального виявили сліди отрути з групи "Новачок". Мова йде про отруйні речовини нервово-паралітичної дії, над якими працювали лабораторії СРСР та Російської Федерації.
  • Згодом інформацію про отруєння політика "Новачком" підтвердили ще дві незалежні лабораторії у Франції та Швеції.
  • Країни ЄС, Велика Британія та США засудили напад на Навального та закликали російську владу розслідувати подію, а Україна вимагає посилити санкції проти РФ. Сам опозиціонер заявив, що за його отруєнням стоїть президент РФ Володимир Путін.
  • Нещодавно Навальний опублікував відео, в якому спілкується з начебто одним із працівників ФСБ, що стежили за ним і брали участь у спецоперації з його отруєння.
  • 17 січня російський опозиціонер Олексій Навальний разом зі дружиною Юлією прибув літаком авіакомпанії "Побєда" до Москви. В аеропорту його затримали та відвезли до УВС Хімки.

Вибір редакції

На початок