Спецслужби перевірять полонених, яких бойовики хочуть "повернути" Україні — Арестович

Спецслужби перевірять полонених, яких бойовики хочуть "повернути" Україні — Арестович

Спецслужби перевірять полонених, яких бойовики хочуть "повернути" Україні — Арестович
. УНІАН

Спецслужби України перевірять осіб, яких "маріонеткові органи" так званих "ДНР" та "ЛНР" мають намір передати Україні за посередництва лідера "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука.

Про це повідомив у Facebook спікер української делегації в ТКГ щодо врегулювання ситуації на Донбасі Олексій Арестович.

"Спецслужби України проведуть перевірку осіб, яких маріонеткові "органи" готують до "повернення", а пропуск і зустріч цих осіб через лінію розмежування, якщо він відбудеться, буде організований уповноваженими державними органами України", — написав Арестович.

Він заявив, що керівництво української делегації в ТКГ розглядає заяву бойовиків як спробу Росії тиску на Україну, а саму спробу — "як елемент масштабної кампанії на політичне керівництво і народ України, що включає, наприклад, ще й інформаційне маніпулювання темою російської вакцини проти COVID-19, яке реалізується через того ж народного депутата Віктора Медведчука".

Читайте також: Замороження конфлікту. Рік після "нормандських" переговорів не наблизив кінець війни на Донбасі

"Нагадуємо, що ні родинні зв’язки, ні статус народного депутата не є підставою для маніпулювання статусом "громадянина України", а тим більше примусовим переміщенням наших громадян будь-куди, у фактичній взаємодії з державною владою країни-окупанта", — заявив Арестович.

За його словами, поверненням громадян України будь-звідки займаються лише уповноважені державні органи України, а взаємодія з державою-окупантом здійснюється відповідно до норм міжнародного права та українського законодавства, а також в рамках домовленостей, досягнутих у "Нормандському форматі".

"До врегулювання конфлікту може привести тільки послідовна робота в рамках Нормандського формату. Будь-які спроби тиску на нас марні, а у випадку з людьми, постраждалими від окупантів, — ще й аморальні", — підсумував спікер української делегації в ТКГ.

Що відомо

  • Бойовики "Л/ДНР" заявили про намір напередодні Водохреща передати Україні кількох полонених, але за посередництва голови політради партії і нардепа "ОПЗЖ" Віктора Медведчука.
  • Голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що Медведчук не представляє інтереси України, а тому не може брати участь у процесі передачі в’язнів.
  • У грудні 2020 року Кравчук наголосив, що українська сторона наполягатиме на тому, щоб остаточне взаємне звільнення утримуваних осіб за принципом "всіх на всіх" відбулося не пізніше 15 грудня 2020 року.
  • Згодом він заявив, що обмін полоненими до кінця 2020 року малоймовірний, оскільки російська сторона не подала своїх кандидатур на обмін полоненими та критикує український список.

На початок