Бойовики хочуть передати полонених через Медведчука. В Україні відреагували

Бойовики хочуть передати полонених через Медведчука. В Україні відреагували

Ексклюзивно
Бойовики хочуть передати полонених через Медведчука. В Україні відреагували
. УНІАН

Бойовики "Л/ДНР" заявили про намір напередодні Водохреща передати кількох полонених на підконтрольну Україні територію, але за посередництва голови політради партії і нардепа "ОПЗЖ" Віктора Медведчука. Голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що приватні особи не можуть втручатися в питання міждержавного врегулювання збройних конфліктів.

Про це Кравчук заявив Суспільному, коментуючи заяви бойовиків.

"Приватні особи не мають повноважень втручатися в питання міждержавного та міжнародного врегулювання збройних конфліктів. Мені важко пригадати прецедент, коли невизнана юридична особа передає громадян держави певній фізичній особі. Повернення громадян України буде здійснено згідно норм міжнародного права та українського законодавства", - заявив Кравчук.

Він нагадав, що Україна вже кілька разів зверталася до російської сторони та пропонувала в рамках ТКГ обговорити питання подачі останньою списків на обмін хоча б до Нового року, але таких списків так і не було надано.

Читайте також: Замороження конфлікту. Рік після "нормандських" переговорів не наблизив кінець війни на Донбасі

Очільник української делегації в ТКГ також наголосив, що "Медведчук не представляє української держави, хоча він і має депутатські повноваження".

"Але депутатські повноваження не виходять за межі міжнародного права щодо обміну людей, або перетинання кордону громадянами. Власне кажучи, це не є повноваження народного депутата. В цьому випадку пан Медведчук - приватна особа. Таким чином, ми говоримо: ми вдячні за таку ініціативу, але хочемо, щоб це все відбувалося у рамках міжнародного права. Люди громадяни - це не матеріальні цінності", - заявив Кравчук.

Він розцінює заяви керівництва "маріонеткових квазідержавних утворень та синхронізовані із ними дії пана Віктора Медведчука як чергову спробу ухилитися від виконання міжнародних домовленостей на вищому державному рівні та зобов’язань, які взяла на себе РФ, як сторона конфлікту".

Голова української делегації в ТКГ додав, що усі перемовини та процедури щодо повернення утримуваних російською стороною українців здійснюють уповноважені державні органи України в рамках "Нормандського формату".

Що каже Денісова

Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова також привітала рішення передати Україні незаконно утримуваних громадян, однак без будь-якого посередництва.

"Висловлюю свою готовність сприяти поверненню наших громадян про яких йшла мова у вищезгаданій заяві, а також робити наступні кроки для продовження процесу взаємного звільнення громадян без будь-якого посередництва", - заявила Денісова.

Що відомо

  • У грудні 2020 року Леонід Кравчук заявив, що обмін полоненими до кінця року малоймовірний, оскільки російська сторона не подала своїх кандидатур на обмін полоненими та критикує український список.
  • Раніше Кравчук наголосив, що українська сторона наполягатиме на тому, щоб остаточне взаємне звільнення утримуваних осіб за принципом "всіх на всіх" відбулося не пізніше 15 грудня 2020 року.
  • Українська делегація ТКГ під час відеоконференції 16 грудня закликала російську сторону підтримати "План спільних кроків", який зокрема включає звільнення утримуваних осіб і розблокування КПВВ. Представник РФ на конференції був відсутній.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна прагне встановити мир на Донбасі, проте російська сторона блокує виконання домовленостей.
На початок