"Вочевидь не буде, але все можливо" — Кравчук про обмін до кінця року

"Вочевидь не буде, але все можливо" — Кравчук про обмін до кінця року

Ексклюзивно
"Вочевидь не буде, але все можливо" — Кравчук про обмін до кінця року
. Associated Press

Проведення обміну утримуваними особами до кінця 2020 року поки малоймовірне, оскільки російська сторона не подала своїх кандидатур на обмін полоненими та критикує український список.

Про це Суспільному повідомив голова української делегації у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук.

"Ні, не вдалося (домовитися – ред.). Ми не тільки не домовились про обмін, та сторона навіть списків не подала. Ми списки подали вже давно, повністю пройшли всі процедурні моменти повністю", – сказав Кравчук.

За його словами, на відміну від представників Росії, Україна зробила більшість кроків для того, щоб подати на обмін.

"Вона (Росія – ред.) різні причини називає. Ну скажімо не вирішені політичні питання – раз. Друге – вони бачать якесь переслідування тих людей, які вже включені для обміну, кримінальне переслідування. Тобто конкретних прикладів з прізвищами ми не знаємо, просто є посилання, на те що, мовляв, при такому розвитку подій вони не готові до подання списків", – зазначив голова української делегації ТКГ.

Читайте також: Замороження конфлікту. Рік після "нормандських" переговорів не наблизив кінець війни на Донбасі

Кравчук також додав, що російська сторона критикує подані Україною списки: "Тому що російська сторона, як і їх підопічні ОРДЛО, бачать ситуацію з врегулювання на Донбасі зовсім по іншому, ніж їх бачить Україна. Вони бачать на непідконтрольних територіях утворення напівавтономних або навіть якихось маленьких держав ДНР/ЛНР з особливим статусом".

На запитання, чи можливий обмін до кінця 2020 року, Кравчук відповів: "Очевидно, не буде, але все можливо, це переговорний процес, він складний, можна домовитись, а можна - ні".

Що відомо

  • Рада Європи 17 грудня продовжила економічні санкції проти Росії, запроваджені за дестабілізацію ситуації в Україні, через невиконання російською стороною Мінських домовленостей.
  • Українська делегація ТКГ під час відеоконференції 16 грудня закликала російську сторону підтримати "План спільних кроків", який зокрема включає звільнення утримуваних осіб і розблокування КПВВ. Представник РФ на конференції був відсутній.
  • Раніше глава делегації у ТКГ Леонід Кравчук наголосив, що українська сторона наполягатиме на тому, щоб остаточне взаємне звільнення утримуваних осіб за принципом "всіх на всіх" відбулося не пізніше 15 грудня 2020 року.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна прагне встановити мир на Донбасі, проте російська сторона блокує виконання домовленостей.
На початок