Кравчук назвав дату виборів в ОРДЛО. У МЗС прокоментували

Кравчук назвав дату виборів в ОРДЛО. У МЗС прокоментували

Оновлено
Кравчук назвав дату виборів в ОРДЛО. У МЗС прокоментували
. УНІАН

Україна пропонує повністю припинити конфлікт на Донбасі та демілітаризувати ОРДЛО на початку 2021 року, щоб створити всі необхідні умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року. У Міністерстві закордонних справ назвали чотири умови, за якими вони можуть відбутися.

Як передає Інтерфакс-Україна, глава української делегації в ТКГ та перший президент України Леонід Кравчук зазначив, що Україна підготувала "План спільних кроків для ТКГ".

"Перше, що ми пропонуємо зробити, — припинити обов'язково збройний конфлікт, і провести обов'язково повну демілітаризацію ОРДЛО. З цього потрібно починати. Тобто, всі збройні формування, найманці, озброєння все повинно бути виведено з цієї території, незаконні збройні формування повинні бути розпущені. І це потрібно зробити на початку 2021 року", — розповів він і додав, що після цього Україна повинна взяти під контроль кордон та забезпечити на цих територіях нормальну життєдіяльність.

За словами Кравчука, не пізніше 31 березня 2021 року на території ОРДЛО повинні бути проведені місцеві вибори відповідно до Конституції та законів України, і з дотриманням стандартів ОБСЄ.

Глава делегації у ТКГ також наголосив, що українська сторона наполягатиме на тому, щоб до середини листопада 2020 року, міжнародні організації, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, отримали безумовний доступ до всіх утримуваних осіб, а остаточне взаємне звільнення за принципом "всіх на всіх" відбулося не пізніше 15 грудня 2020 року.

Крім цього, Кравчук наголосив на важливості чіткого врегулювати питання відповідальності для осіб, які брали участь безпосередньо в боях на Донбасі та не допущені "покарання для тих, на кому немає провини за вчинення злочинів".

Україна також пропонуватиме створення Вільної економічної зони в рамках реалізації особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО. Також українська сторона хотіла б провести зустріч лідерів Нормандського формату до кінця 2020 року.

"Щоб вони оцінили процес імплементації домовленостей, що зроблено, що не зроблено. І обов’язково обговорили умови безпеки і політичні умови для місцевих виборів. Щоб було точно і зрозуміло сказано, що місцеві вибори в ОРДЛО можливі тільки в певних відповідних умовах", — підкреслив Кравчук.

5 листопада план України з ТКГ направлять спецпредставнику чинного глави ОБСЄ Хайді Грау.

За яких умов можуть відбутися вибори

Як повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу, проведення виборів на окупованій території можливі лише за виконання 4 умов.

Очільник МЗС зауваживши, що "дата 31 березня не має якогось символізму".

"Просто так прорахований алгоритмічно план. Я хочу зробити трішки інший наголос, я хочу, щоб ми були, як кажуть наші американські колеги "на одній сторінці". Безумовно, якщо ми прагнемо врегулювання, а ми його прагнемо, то ми маємо провести вибори", — наголосив Кулеба.

Він додав, що є кілька умов, за яких проведення виборів буде можливим.

  1. Вибори мають відбутися після відновлення повного контролю України над наразі неконтрольованою ділянкою російського кордону;
  2. Вибори мають відбутися відповідно до Конституції України та законодавства України.
  3. Вибори мають відбутися відповідно до стандартів ОБСЄ.
  4. Вибори мають відбутися під спостереженням місії БДІПЛ ОБСЄ.

Що відомо

  • Учасники консультацій у Тристоронній контактній групі домовилися 10 листопада відкрити два пункти пропуску на Донбасі - "Щастя" та "Золоте".
На початок