На засіданні ТКГ українська делегація запропонувала "План спільних кроків"

На засіданні ТКГ українська делегація запропонувала "План спільних кроків"

На засіданні ТКГ українська делегація запропонувала "План спільних кроків"
.

Українська делегація у складі Тристоронньої контактної групи під час відеоконференції 16 грудня закликала російську сторону підтримати "План спільних кроків", який зокрема включає звільнення утримуваних осіб і розблокування КПВВ.

Як повідомляється на Telegram-каналі Делегації, засідання відбулося без участі представника РФ, уповноваженого російського президента Бориса Гризлова.

"Сьогодні (16 грудня – ред.) в режимі відеоконференції відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи на рівні глав делегацій. На жаль, ми не побачили повноважного представника президента РФ в Тристоронній контактній групі пана Б. Гризлова", – йдеться у тексті повідомлення.

Українська делегація закликала виконувати раніше досягнені домовленості та, зокрема, запропонований Україною план врегулювання: "Делегація знову нагадала про свою позицію – основою врегулювання є весь комплекс домовленостей, досягнутих в рамках Нормандського формату, а також Мінські домовленості як такі, і підтверджує свою готовність продовжити послідовно працювати для їх реалізації, для чого, зокрема, і запропонувала свій "План спільних кроків", що включає наступні пункти:

 • безперешкодний доступ МКЧХ та інших міжнародних гуманітарних організацій до утримуваних осіб,
 • звільнення утримуваних осіб,
 • розблокування російською стороною роботи КПВВ,
 • фіналізація домовленості про дев’ятнадцять ділянок розмінування,
 • фіналізація домовленості про чотири нові ділянки розведення,
 • забезпечення вільного та безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї території України.

Окрім того, у повідомленні зазначається, що за п’ять діб, у російської сторони не залишиться формальних приводів не відкривати зі свого боку КПВВ "Щастя", оскільки Україна виконає всі технічні умови для цього, зокрема, забезпечить точку для розвороту автобусів.

Що відомо

 • Раніше спікер української делегації у ТКГ заявив, що план спільних кроків, делегацією, передбачає збільшення складу наглядової місії ОБСЄ у чотири рази.
 • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна прагне встановити мир на Донбасі, проте російська сторона блокує виконання домовленостей.
 • Лідери країн Європейського союзу домовились продовжити дію економічних санкцій проти Росії, запроваджених через втручання РФ у справи України.
 • В ОБСЄ заявили, що ситуація з безпекою уздовж лінії зіткнення на Донбасі покращилась протягом року.
 • Україна пропонує повністю припинити конфлікт на Донбасі та демілітаризувати ОРДЛО на початку 2021 року, щоб створити всі необхідні умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.
На початок