Дим марихуани є токсичним і шкідливим — учені

Дим марихуани є токсичним і шкідливим — учені

Дим марихуани є токсичним і шкідливим — учені
.

Дослідники з Інституту раку в Бостоні (США) заявили, що в димі від марихуани може міститися така ж кількість токсичних хімікатів, як й у тютюнову димі.

Як ідеться в опублікованому в журналі The Lancet дослідженні, люди, які курять лише марихуану, мають вищий рівень токсинів, пов'язаних з димом, у крові і сечі, ніж ті, хто взагалі нічого не курить. Серед таких токсинів вказані нафталін, акриламід й акрилонітрил.

Нафталін викликає анемію, печію і неврологічні порушення, а акриламід та акрилонітрил викликають рак та інші проблеми зі здоров'ям.

"Вживання марихуани в США зростає, і все більше число штатів легалізує її в медичних та немедичних цілях, зокрема п'ять додаткових штатів на виборах 2020 року. Це збільшення знову викликало побоювання з приводу потенційних наслідків для здоров'я диму марихуани, який, як відомо, містить деякі з тих же токсичних продуктів горіння, що й тютюновий дим", — цитує CNN старшого автора дослідження Дана Габузду.

У новому дослідженні представлені дані 245 ВІЛ-позитивних і ВІЛ-негативних учасників. Дослідники заявили, що вони вибрали вивчення людей з ВІЛ-інфекцією через високу поширеність куріння тютюну й марихуани, типового для цієї групи населення.

Медичні записи порівнювалися із зразками крові і сечі, що містять різні хімічні речовини, що утворюються при розщепленні нікотину або спалюванні тютюну чи марихуани. У курців тютюну та тютюнової марихуани був вищий рівень нафталіну, акриламіду і акрилонітрилу, ніж у курців лише марихуани. У курців тютюну також підвищений рівень хімічних речовин у крові і сечі. Акролеїн є розповсюдженою причиною серцево-судинних захворювань у курців тютюну.

У курців марихуани, однак, не було вищих рівнів акролоїну в організмі. Короткочасний вплив акролеїну може викликати роздратування і закладеність верхніх дихальних шляхів. За даними Агентства з охорони навколишнього середовища США, в екстремальних концентраціях він може бути токсичним для людей при вдиханні, оральному або шкірному впливі.

Що відомо

  • Австралійські вчені вивели сорт марихуани, який може руйнувати ракові клітини й не вбивати при цьому лейкоцити та здорові клітини кісткового мозку. Новий вид рослини назвали Eve (Єва).
  • Науковці з Вашингтонського університету з'ясували, що куріння жінками канабісу під час вагітності може посилювати психотичну поведінку у дітей.
  • Учені з Університету Макмастера в США виявили, що канабігерол, який міститься в коноплях і не є психоактивним, здатний знищувати стійкі до дії антибіотиків бактерії.
  • Європейські науковці заявляють про нездатність канабісу полегшувати біль при онкологічних захворюваннях, незважаючи на велику кількість попередніх досліджень, які доводили його ефективність.
На початок