Пережив табори та заснував Гельсінську групу. Письменник Микола Руденко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Пережив табори та заснував Гельсінську групу. Письменник Микола Руденко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Пережив табори та заснував Гельсінську групу. Письменник Микола Руденко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ Радіо Свобода

Письменник Микола Руденко заснував Українську Гельсінську групу, пережив табори та став лауреатом Шевченківської премії.

Руденко пройшов шлях від затятого сталінця до ворога режиму. Був мобілізований з першого курсу університету. По війні здобув орден червоної зірки.

Став секретарем парткому спілки письменників, а тоді підтримав репресовану письменницю Зінаїду Тулуб. Увійшов у конфлікт з письменником Олександром Корнійчуком, а у 1950 році — покинув посади та позбувся привілеїв.

Згодом Микола Руденко став членом Amnesty InternationalНеурядова організація, заснована у Великій Британії у 1961 році, що має на меті "проведення досліджень та дій, спрямованих на попередження та припинення грубих порушень прав людини, а також допомогу тим, чиї права вже були порушені".. У 1976 році заснував Українську Гельсінську групу. За підкинуті 39 доларів при обшуку вдома отримав 7 років та 5 років заслання. Звільнений у 1987 році емігрував до США, працював на "Радіо свобода" і "Голос Америки", а в 1990-му — поновлений в громадянстві і реабілітований. Руденко також став лауреатом Шевченківської премії. Помер письменник у 2004-му у віці 83 років.

Читайте також

Короткий список претендентів на Шевченківську премію-2021 у номінації "Література"

За минулий рік вийшло понад 120 іноземних перекладів українських книжок

Фестиваль мистецтва людей з інвалідністю. СУСПІЛЬНЕ | МИСТЕЦТВО

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше