У Центрі громадського здоров'я МОЗ України радять українцям під час карантину регулярно займатися фізичними вправами, бо це корисно як для тіла, так і для психіки людини.
Відповідні поради ЦГЗ оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.
Зазначається, що регулярна фізична активність корисна, тому що це:
- допомагає знизити високий артеріальний тиск, контролювати вагу, зменшити ризик серцево-судинних захворювань, інсульту, діабету 2 типу та різних видів раку — захворювань, які часто підвищують сприйнятливість до COVID-19.
- зміцнює скелетно-м’язові тканини, розвиває координацію й рівновагу й підвищує загальний тонус організму. Вправи на рівновагу дають змогу літнім людям уникати падінь і травм.
- корисно для психіки, оскільки знижує ризик депресії та зниження когнітивних можливостей, віддаляє наступ деменції та покращує загальне самопочуття. Також вправи можуть допомогти дотримуватися чіткого розпорядку дня і спілкуватися із сім’єю і друзями.
Крім того, ВООЗ оприлюднив рекомендації щодо рівнів фізичної активності для різних вікових груп, аби підтримувати здоров’я й гарне самопочуття:
- Дітям молодшого віку рекомендується не менше 180 хвилин на день займатися різними видами фізичної активності будь-якої інтенсивності. Дітям у віці 3–4 років варто не менше 60 хвилин зазначеного часу займатися фізичною активністю помірної і високої інтенсивності.
- Діти й підлітки у віці 5–17 років повинні щодня не менше 60 хвилин займатися фізичною активністю помірної і високої інтенсивності. А тричі на тиждень слід включати вправи на розвиток скелетно-м’язових тканин.
- Дорослі люди віком від 18 років повинні приділяти не менше 150 хвилин на тиждень фізичній активності середньої інтенсивності або не менше 75 хвилин на тиждень занять високої інтенсивності. Для додаткового зміцнення здоров’я дорослим рекомендується збільшити тривалість занять до 300 хвилин на тиждень.
- Для підтримки і зміцнення скелетно-м’язової системи слід принамні двічі на тиждень виконувати силові вправи, які задіюють основні групи м’язів.
- Літнім людям з обмеженою мобільністю варто щонайменше тричі на тиждень виконувати вправи на рівновагу, що запобігають ризику падінь.
Наголошується, що навіть коротка розминка з легким фізичним навантаженням, як-то ходіння або зарядка протягом 3–4 хвилин допоможе вам зняти м’язове напруження й поліпшити кровообіг і роботу мускулатури.
"Оберіть вид фізичної активності, який до вподоби саме вам: біг, прогулянка на свіжому повітрі, прибирання квартири, йога, танці тощо. Головне, щоби такі заняття були регулярними", – наголосили у ЦГЗ.
Що відомо
- Раніше у Центрі громадського здоров'я назвали причини виникнення хвороб та розповіли, як їх уникнути.
- У МОЗ закликали українців зменшити споживання "вільного" цукру та дали рекомендації, які мають допомогти це зробити.
- Уряд вирішив ввести новий локдаун з метою стримання поширення коронавірусу з 8 по 24 січня 2021 року включно.
- МОЗ вважає, що існує ймовірність зростання кількості хворих на коронавірус після новорічних свят. До того ж очікується зростання сезонної захворюваності на грип.