Як відмовитися від цукру та чим замінити солодощі. Поради МОЗ

Як відмовитися від цукру та чим замінити солодощі. Поради МОЗ

Як відмовитися від цукру та чим замінити солодощі. Поради МОЗ
.

У Центрі громадського здоров’я МОЗ закликали українців зменшити споживання "вільного" цукру та дали рекомендації, які мають допомогти це зробити.

Як зазначається на Facebook-сторінці ЦГЗ, через "вільний" цукор людина найчастіше набирає вагу. Крім того, він є причиною порушення обміну речовин і збільшує загрозу розвитку діабету та серцево-судинних захворювань. Також солодка їжа є найбільш поширеною причиною карієсу зубів.

Зокрема, у ЦГЗ радять замінити солодощі свіжими, замороженими чи консервованими фруктами. При цьому консервовані фрукти мають обов’язково бути в соку, а не в сиропі. Також спеціалісти рекомендують вживати сухофрукти без додавання цукру.

"Якщо ж все-таки купуєш солодке, переконайся, що продукт має низький вміст цукру та споживай невеликими порціями. Також слід уважно ставитися до продуктів з низьким вмістом жиру, оскільки вони часто містять багато цукру. І завжди пам’ятай, що окрім цукру, солодка випічка та цукерки можуть містити шкідливі трансжири", – зауважили у Центрі громадського здоров’я.

Як зазначили у ЦГЗ, Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує вживати не більше 6 чайних ложок "вільного" цукру на день. Попри це проведене у 2018-2019 роках національне дослідження харчування українців виявило, що кожен третій українець споживає понад 10 чайних ложок (близько 50 грамів) цукру на день. При цьому кожен десятий дорослий з’їдає понад 15 чайних ложок різноманітних цукрів на день, а діти віком понад 1 рік споживають в середньому від 46 до 67 грамів цукру на день.

Що відомо

  • Центр громадського здоров’я порадив українцям проводити менше часу, дивлячись в екрани електронних пристроїв.
  • У Центрі громадського здоров'я порадили українцям відмовитися від телефону чи будь-яких екранних пристроїв принаймні за годину до сну через шкоду для відпочинку і пояснили, як це зробити.
  • Також У ЦГЗ порадили рухатися щогодини і робити принаймні 2-хвилинні перерви в сидінні, щоб пройтися чи розім'ятися.

На початок