МОЗ обрав посередника для закупівлі китайської вакцини. Хто ним став

МОЗ обрав посередника для закупівлі китайської вакцини. Хто ним став

Оновлено
МОЗ обрав посередника для закупівлі китайської вакцини. Хто ним став

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що компанію "Лекхім" обрано посередником для закупівлі вакцини від коронавірусу Sinovac на вимогу китайської фармкомпанії-виробника Sinovac Biotech. Громадська організація "Пацієнти України" називає директора компанії соратником очільниці МОЗ часів президента-втікача Януковича Раїси Богитарьової.

Як сказав Степанов в інтерв'ю каналу "Настоящее время", обрання саме цього посередника було умовою китайських виробників вакцини.

"Те, що стосується підприємства "Лекхім", з яким укладено договір, і ми про це одразу заявили, це була умова, що компанія Sinovac Biotech, яка хотіла здійснювати постачання в Україну через це фармпідприємство – а це геть не маленьке фармацевтичне підприємство, яке, наскільки я розумію, давно співпрацює з компанією Sinovac Biotech, і це була умова китайської сторони, що своє постачання вони будуть здійснювати через це підприємство", – пояснив очільник МОЗ.

Він також повідомив, що МОЗ веде переговори з іншими компаніями-виробниками вакцин від коронавірусу щодо постачання препарату. За даними Степанова, перші поставки вакцини в Україну для проведення масової вакцинації очікуються в лютому. Міністр повідомив, що вакцинація населення буде відбуватися в п'ять етапів. На першому етапі планується робити щепленням медичним працівникам, які надають допомогу хворим з COVID-19, а також співробітникам спеціалізованих установ, зокрема будинків для літніх людей.

"Тобто найбільш підвладна ризику категорія населення. На другому етапі приєднуються люди за професійними групами ризику, за віком, що мають різні захворювання", – додав Степанов.

Крім того, він вчергове наголосив, що Україна не збирається використовувати російський препарат Sputnik V для вакцинації населення.

Що відомо про "Лекхім"

Група компаній "Лекхім" – українська фармацевтична компанія, яка займається розробкою , виробництвом і реалізацією лікарських засобів. До групи входить три підприємства: АТ "Лекхім", ПрАТ "Технолог" і ПрАТ "Лекхім Харків". Компанія "Лекхім" є єдиним уповноваженим представником китайського виробника вакцини Sinovac Biotech в Україні. За даними ГО "Пацієнти України", власником "Лекхім" є Валерій Печаєв – соратник колишньої міністерки охорони здоров’я часів Віктора Януковича Раїси Богатирьової. Раніше у громадській організації закидали Степанову вибір саме цієї компанії.

"Компанія "Лехкім” вже має свою скандальну репутацію часів Раїси Богатирьової. Власником заводу АТ "Лекхім", як і ще одного ПрАТ "Технолог" є Валерій Печаєв — соратник Раїси Богатирьової. Препарати цих двох заводів за часів Богатирьової перемагали у мільйонних тендерах, за словами тодішнього депутата ВР Петренка, який входив до ТСК з питань розслідування діяльності МОЗ", - йдеться в заяві "Пацієнти України". Водночас очільник МОЗ заявив, що його "не бентежить" репутація "Лекхімку".

"А що таке "негативний фон" навколо цього підприємства? Це українське фармпідприємство, яке випускає лікарські засоби, які використовуються на території України. Ви вирішили, що у нас є "негативний фон", тому що якась організація щось там вигадала і заявила? Я навіть не розумію, на підставі чого він мене може бентежити", – заявив Степанов.

Що відомо

  • 8 січня прем’єр-міністр Денис Шмигаль звернувся з листом до президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн з проханням "сприяти ранньому доступу" України до вакцинації.
  • Наприкінці року МОЗ прозвітувало, що через підприємство "Медичні закупівлі України" уклало договір на постачання 1 млн 913 доз вакцини проти COVID-19 виробництва компанії “Сіновак” (Sinovac Biotech, Китай) за ціною 504 гривні за дозу. Також Україна підготувала всі необхідні документи, аби отримати 8 мільйонів доз за умовами глобальної ініціативи COVAX яка безплатно поділить вакцину між найбіднішими країнами.
  • Оперативний штаб МОЗ із вакцинокерованих інфекцій затвердив план вакцинації населення від COVID-19, відповідно до якого вона відбудеться у чотири етапи.
  • МОЗ планує протягом 2021-2022 років вакцинувати від коронавірусу 50% населення. Для проведення кампанії мають розгорнути 50 тимчасових центрів вакцинації.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що російська вакцина від коронавірусу Sputnik V, заявку на реєстрацію якої подала харківська компанія "Біолік", має пройти додаткові перевірки аби потрапити на ринок України.
На початок