Шмигаль просить Єврокомісію "сприяти ранньому доступу" України до вакцинації

Шмигаль просить Єврокомісію "сприяти ранньому доступу" України до вакцинації

ЗМІ
Шмигаль просить Єврокомісію "сприяти ранньому доступу" України до вакцинації
AP

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль звернувся листом до президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн з проханням "сприяти ранньому доступу" України до вакцинації.

Відповідний лист голова уряду надіслав 30 грудня, пише Радіо Свобода з посиланням на документ, який є у розпорядженні редакції.

"Поточна ситуація свідчить, що ми зможемо отримати вакцину від Фонду COVAX та в рамках двосторонніх договорів з виробниками не раніше березня 2021 року, тобто пізніше, ніж ми це зможемо собі дозволити. Такий підхід може призвести до певної ізоляції України щодо країн ЄС, зокрема тих, кордони яких межують з Україною", – йдеться в листі Шмигаля, який є в розпорядженні Радіо Свобода.

"У зв’язку з цим ми потребуємо більш тісної взаємодії з ЄС та сприяння ранньому доступу громадян України до вакцинації", – зазначив у листі Шмигаль.

За його словами, така взаємодія стане важливим сигналом європейської солідарності "для нашого населення, наших друзів та опонентів".

Шмигаль повідомив президентці Європейської комісії, що для обговорення і координації у зазначеному питанні в Україні утворено спільну переговорну групу.

"З метою координації можливої передачі вакцини від ЄС та інших наших партнерів ми утворили Спільну переговорну групу, інформацію про склад якої буде передано дипломатичними каналами. У цьому контексті пропоную, щоб представники зазначеної Групи, відповідних інституцій ЄС та держав-членів невідкладно провели переговори для планування можливих наступних кроків. Це дозволить Українській стороні забезпечити необхідний рівень готовності", – заявив Шмигаль.

Що відомо

  • Наприкінці року МОЗ прозвітувало, що через підприємство "Медичні закупівлі України" уклало договір на постачання 1 млн 913 доз вакцини проти COVID-19 виробництва компанії “Сіновак” (Sinovac Biotech, Китай) за ціною 504 гривні за дозу. Також Україна підготувала всі необхідні документи, аби отримати 8 мільйонів доз за умовами глобальної ініціативи COVAX яка безплатно поділить вакцину між найбіднішими країнами.
  • Оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я з вакцинокерованих інфекцій затвердив план вакцинації населення від COVID-19, відповідно до якого вона відбудеться у чотири етапи.
  • МОЗ планує протягом 2021-2022 років вакцинувати від коронавірусу 50% населення. Для проведення кампанії мають розгорнути 50 тимчасових центрів вакцинації.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що російська вакцина від коронавірусу Sputnik V, заявку на реєстрацію якої подала харківська компанія "Біолік", має пройти додаткові перевірки аби потрапити на ринок України.
  • Очільник МОЗ також заявив, що Україна планує укласти договори на постачання вакцин від COVID-19 з "іншими виробниками". Він не розповів жодних інших деталей про виробників вакцини, оскільки, за умовами контактів, це не дозволено до моменту підписання договору.
На початок