Як підтримати сферу культури під час локдауну. Поради від міністра

Як підтримати сферу культури під час локдауну. Поради від міністра

Інфографіка
Як підтримати сферу культури під час локдауну. Поради від міністра Суспільне Чернігів

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів про способи підтримки сфери культури під час локдауну, який триватиме з 8 по на 24 січня, і нагадав, що у цей період дозволена робота історико-культурних заповідників.

Про це Ткаченко написав на своїй сторінці в Facebook.

"У ці кілька тижнів ми маємо посилено підтримувати сферу культури, гостинності та креативні індустрії. Один зі способів – купити вже зараз онлайн-книгу, квиток чи абонемент на виставу, фільм або будь-яку іншу постановку на заздалегідь", — запропонував міністр.

Ткаченко зазначив, що можна купувати квитки на вистави, які заплановані з 25 січня, коли обмеження послабляться і можливість відвідати заклади знову повернеться. Міністр також підкреслив, що робота історико-культурних заповідників дозволена.

"Тому за цей час обов’язково скористайтесь нагодою та прогуляйтесь. Безумовно, санепідемзасобів там дотримуються, все безпечно", — порадив він.

Крім того, Ткаченко додав інфографіку, на якій розписані обмеження для культурних і креативних індустрій. Згідно з ними, зокрема, дозволяються репетиції театральних постановок, концертних програм та інших заходів, але без залучення глядачів. При цьому дозволяється виробництво аудіовізуальних творів, наприклад, зйомки кінопроєктів та кліпів, а також робота організацій гірськолижного дозвілля.

Водночас забороняється проведення масових, культурних і розважальних заходів, а закладам культури і кінотеатрам забороняється приймати відвідувачів.

24 листопада Ткаченко пропонував уряду ввести двотижневий загальний карантин на новорічні свята. Він заявляв, що, на його думку, краще прогнозований локдаун, ніж тривала невизначеність.

Що відомо

  • Станом на 8 січня в Україні зареєстровано 5676 випадків захворювання на COVID-19. Госпіталізували майже половину – 2 402 особи.
  • Раніше Ткаченко пропонував українцям відвідати заклади культури на вихідних, оскільки "сфера креативних індустрій потребує підтримки".
  • Ткаченко порекомендував українцям приділити на вихідних зайву годину-дві на читання, а також порадив звернути увагу на деякі новинки ринку.
  • Президент Володимир Зеленський схвалив зниження ставки податку на додану вартість з 20% до 7% для культурних індустрій.

Читайте також

Локдаун-2021: що заборонено та що дозволено з 8 січня. Постанова уряду

Кількість хворих на COVID-19 може зрости після новорічних свят — Степанов

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше