Зеленський схвалив зниження податків для індустрії культури

Зеленський схвалив зниження податків для індустрії культури

Зеленський схвалив зниження податків для індустрії культури УНІАН

Президент Володимир Зеленський схвалив зниження ставки податку на додану вартість з 20% до 7% для культурних індустрій.

"Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій", — йдеться в повідомленні пресслужби Офісу президента.

Згідно з ним заходи підтримки із закону мають "зробити доступнішою продукцію та послуги компаній, що працюють у креативній індустрії, культурі й туризмі", а також допомогти їм "мінімізувати негативний вплив від запровадження карантинних заходів через поширення коронавірусу".

В ОПУ вважають, що закон також сприятиме збереженню робочих місць у згаданих сегментах діяльності.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Facebook наголосив, що зниження податків запрацює з 1 січня 2021 року. "Це дозволить індустрії отримати суттєві полегшення для організації роботи свого бізнесу, реінвестуючи кошти у власний розвиток. А також збереже робочі місця, що особливо важливо в період дії карантинних обмежень", – зазначив він.

Про що закон

Верховна рада підтримала законопроєкт на засіданні 4 листопада. Згідно з інформацією на сайті Ради, законом внесено зміни до Податкового кодексу України, якими, зокрема:

  • Звільняється від оподаткування податком на прибуток підприємств та податку на доходи фізичних осіб отримана платниками цільова допомога, яка надається за рахунок бюджетних коштів або коштів міжнародної технічної допомоги для реалізації проєктів або програм у сфері креативних індустрій.
  • Запроваджується знижена ставка ПДВ у розмірі 7% для стимулювання попиту і розширення доступності суспільно важливих послуг, зокрема до операцій з постачання послуг із показу вистав, постановок, виступів професійних мистецьких колективів, артистичних груп, акторів та артистів, кінематографічних прем'єр, культурно-мистецьких заходів; показу оригіналів музичних творів, демонстрації виставкових проєктів, проведення екскурсій у музеях, зоопарках та заповідниках, їх відвідування;
  • Знижена ставка ПДВ також застосовуватиметься щодо послуг з розповсюдження, демонстрування, публічного сповіщення й публічного показу фільмів, адаптованих в україномовні версії для осіб з порушеннями зору та порушенням слуху;
  • До 2025 року звільняється від ПДВ постачання послуг з демонстрування, розповсюдження та показу національних та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених українською мовою на території України, за умови, що такі національні фільми адаптовані в україномовні версії для осіб з порушенням зору та слуху;
  • До 2023 року застосовуватиметься знижена ставка податку на додану вартість у розмірі 7% до операцій з постачання послуг з тимчасового розміщування (проживання), що надаються готелями та подібними закладами.

Що відомо

  • Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко пропонує українцям відвідувати заклади культури на вихідних, оскільки "карантин вихідного дня" скасували і сфера креативних індустрій потребує підтримки". Раніше він виступав за локдаун на новорічні свята.
  • У державному бюджеті на 2021-й передбачено збільшення фінансування Міністерства культури та інформаційної політики на 52% у порівнянні з 2020 роком. Бюджет Мінкульту на 2021 рік складає 12 млрд 524 млн 251,1 грн.
  • 16 грудня в інтерв'ю газеті The New York Times Володимир Зеленський заявив про бажання створити в Україні власний Голлівуд і Діснейленд.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше