Перейти до основного змісту
"Працювали драйвово": міністри похвалили Гончарука

"Працювали драйвово": міністри похвалили Гончарука

"Працювали драйвово": міністри похвалили Гончарука
. Facebook

Деякі міністри відреагували на заяву прем'єр-міністра Олексія Гончарука про рішення щодо відставки.

Так, віцепрем'єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба підтримав рішення Гончарука і порівняв ситуацію з потягом, який спочатку набрав швидкості, а тепер гальмує.

"Я поважаю рішення Олексія Гончарука. Це були 4,5 місяці, за які я вдячний президенту Володимиру Зеленському, парламенту і прем’єру", — написав Кулеба у Facebook.

Віцепрем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров також підтримав Гончарука і зазначив, що за свою посаду не тримається.

Міністр економіки Тимофій Милованов назвав це рішенням "сильної командної людини".

Міністр у справах ветеранів тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда написала, що працювати в такій команді уряду складно, "але надзвичайно драйвово".

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський теж підтримав рішення Гончарука.

Міністр юстиції Денис Малюська по-своєму відреагував на відставку прем'єра. У своєму Facebook він опублікував фото, на якому є тільки його рука. Проте є й підпис до світлини.

Як відомо:

  • Зранку 17 січня прем'єр Гончарук повідомив, що написав заяву про відставку і передав її президенту Володимиру Зеленському. В Офісі президента заявили, що глава держави отримав заяву і розгляне її. Пізніше Гончарук коротко виступив у Раді. За його словами, уряд продовжить роботу у штатному режимі до рішення президента Володимира Зеленського щодо заяви про відставку.
  • Відповідно до ст. 15 закону про Кабінет Міністрів, прем’єр-міністр має право заявити Верховній Раді про свою відставку. Його звільняють з посади з дня прийняття рішення про відставку на пленарному засіданні Верховної Ради. Прийняття Радою рішення про відставку прем’єра має наслідком відставку всього Кабміну.
  • Згідно із Конституцією, після відставки прем'єра та Кабміну Верховна Рада здійснює формування нового складу уряди у визначені Основним законом строки.
  • За українським законодавством, питання про відставку уряду не можна розглядати упродовж року з моменту затвердження програми діяльності Кабміну. Тобто уряд Гончарука має імунітет до жовтня 2020 року.
  • 15 січня мережею почав ширитися звукозапис розмови, де є голос людини, схожий на голос прем'єра Гончарука. На аудіо, серед іншого, людина з голосом Гончарука визнає себе "профаном в економіці".
  • Згодом у ЗМІ з'явилася інформація, що Гончарук зібрався у відставку на тлі скандалу зі "злиттям" в мережу аудіозапису. У Кабміні спростували інформацію про те, що прем'єр-міністр написав заяву про звільнення.
  • Сам Гончарук розповів, чому він "не профан в економіці", а у фракції "Слуга народу" висловилися за розслідування СБУ ймовірного факту прослуховування високопосадовців.
Топ дня
Вибір редакції
На початок