Перейти до основного змісту
Очільниця МЗС Німеччини: "Тіньовий флот" РФ небезпечний для ЄС

Очільниця МЗС Німеччини: "Тіньовий флот" РФ небезпечний для ЄС

Тіньовий флот РФ
Нафтовий танкер пришвартований біля комплексу "Шесхаріс", що входить до складу АТ "Чорномортранснефть", дочірньої компанії ПАТ "Транснефть", у Новоросійську, Росія, 11 жовтня 2022 року. AP

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок розкритикувала використання Росією старих суден для транспортування нафти в обхід санкцій. Її заява пролунала після того, як танкер "Eventin", що перевозив майже 100 тисяч тонн нафти, втратив управління біля німецького острова Рюген у Балтійському морі.

Про це повідомляє DW.

Бербок назвала "тіньовий флот" Росії серйозною загрозою для безпеки Європи, звинувативши очільника РФ Володимира Путіна в "цинічному використанні іржавих і небезпечних танкерів". За її словами, такі дії не тільки допомагають Москві обходити західні санкції, а й створюють ризики для екології та туризму в Балтійському регіоні.

Напередодні Центральне командування з надзвичайних ситуацій Німеччини повідомило, що танкер "Eventin" із майже 100 тисячами тонн нафти на борту, який прямував із російського порту Усть-Луга, опинився у дрейфі через технічні несправності. До танкера направили три буксири, витоку нафти та загрози навколишньому середовищу не зафіксовано, евакуація екіпажу не знадобилася.

Танкер "Eventin" плаває під прапором Панами, але, за даними Greenpeace, належить до "тіньового флоту" Росії. Цей флот складається з сотень танкерів, зареєстрованих у малих країнах, але фактично контрольованих Москвою. Їх використовують для перевезення російської нафти в обхід ембарго, запровадженого країнами Заходу через вторгнення РФ в Україну.

Що відомо про нафтові санкції

5 грудня 2022 року набули чинності обмеження цін країн Європейського Союзу на російську нафту морського походження. 3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів за барель.

На початку травня 2022 року Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.

На початку липня 2022 року країни "Групи семи" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі. Механізм має запрацювати 5 грудня 2022 року.

6 жовтня 2022 року ЄС затвердив 8-й пакет антиросійських санкцій, який зокрема закладає основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7. Обмеження мали набути чинності після 5 грудня 2022 року для сирої нафти та 5 лютого 2023 року для продуктів перероблення нафти.

Слідом за ЄС країни G7 та Австралія запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні 60 доларів за барель.

Топ дня

Вибір редакції

На початок