ВООЗ рекомендує носити маски людям, які перехворіли на COVID-19

ВООЗ рекомендує носити маски людям, які перехворіли на COVID-19

ВООЗ рекомендує носити маски людям, які перехворіли на COVID-19
Фото ілюстративне / УНІАН

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендують продовжувати носити маску та дотримуватися усіх правил людям, які перехворіли на коронавірус, бо наразі не встановлено наскільки вистачає імунітету.

Про це повідомляє ВООЗ у Twitter.

"Ми не знаємо наскільки довго вистачає цього імунітету. Тому важливо продовжувати практику дотримання соціальної дистанції, мити чи обробляти руки антисептиком, носити маски та дотримуватися введених запобіжних заходів", – розповіла епідеміологиня та технічний керівник ВООЗ з питань COVID-19 Марія Ван Керхове.

За її словами, повторне зараження коронавірусом можливе, як і будь-яким іншим вірусом. Наразі вчені з'ясовують наскільки часто це відбувається, як відбивається на людині та чи впливає на тяжкість перенесення хвороби.

"Коли людина інфікується COVID-19, у неї за кілька тижнів розвиваються антитіла. Ми знаємо, що люди, які мали тяжкий розвиток хвороби, або середній чи легкий, мають ці антитіла. Наскільки цей імунітет сильний та на який термін він існує – вчені все ще вивчають", – каже Марія Ван Керхове.

За її словами, наразі є дослідження, які вказують на те, що імунітет до хвороби може тривати шість місяців і навіть довше.

"Однак ми маємо підказки від інших коронавірусів, що це не довічний імунітет", – додала вона.

Що відомо

  • Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус закликає світову спільноту зміцнювати медичні системи та готуватися до нових пандемій.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я закликала європейські країни посилити заходи у боротьбі з коронавірусом через появу його нового штаму у Великій Британії.
  • Початок сезону зимових свят у більшості країн ЄС відбувається в умовах значного зростання кількості хворих на COVID-19. У зв'язку з цим національні уряди попереджають, що святкування Різдва та Нового року пройдуть в умовах карантинних обмежень.
  • ВООЗ закликає європейців носити маски під час сімейних зустрічей на Різдво через збільшення кількості хворих на COVID-19.
На початок