У масках та на дистанції: у ВООЗ дали рекомендації щодо святкування Різдва

У масках та на дистанції: у ВООЗ дали рекомендації щодо святкування Різдва

У масках та на дистанції: у ВООЗ дали рекомендації щодо святкування Різдва
. AP

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) закликає європейців носити маски під час сімейних зустрічей на Різдво через збільшення кількості хворих на COVID-19.

Про це повідомляється в заяві Європейського регіонального бюро ВООЗ.

В організації зазначають, що хоч носіння маски та дистанціювання не дуже зручно, коли ти перебуваєш поруч з родиною та друзями, але це може суттєво сприяти безпеці кожного.

За інформацією ВООЗ, наразі Європа знаходиться під "високим ризиком" нової хвилі коронавірусу на початку 2021 року, оскільки передача вірусу залишається високою.

Під час свят у ВООЗ рекомендують проводити зустрічі на вулиці. Якщо ж зустріч проходить у приміщенні, то люди повинні бути в масках та дотримуватися дистанції. Також необхідно обмежити кількість людей та забезпечити належну вентиляцію чи провітрювання, аби зменшити ризики зараження.

"Незалежно від місця проживання, цього року релігійні служби повинні відбуватися по-іншому. Вони повинні проводитись на відкритому повітрі, коли це можливо, або бути обмеженими за розмірами та тривалістю, з фізичним віддаленням, вентиляцією, гігієною рук та використанням маски, якщо це доречно", – йдеться у заяві.

ВООЗ дала рекомендації на Різдво
AP

Поради щодо подорожей

У ВООЗ рекомендують утримуватися від подорожей у період новорічних свят. Однак, для тих, хто не може уникнути подорожей, рекомендують уникати будь-якого транспорту, який може бути переповненим.

"Деякі країни вимагають негативного тесту перед наданням доступу, а інші – карантин. ВООЗ закликає всіх дотримуватися вказівок владних структур під час подорожей", – йдеться у заяві.

Щодо відвідування гірськолижних курортів та зимових спортивних подій у ВООЗ пропонують урядам країн оцінити ризики пов'язані з цим. Зокрема, адаптувати умови перебування на курортах, аби уникнути великих скупчень людей. Окрім цього влада має вжити заходів щодо дезінфекції громадського транспорту та ключових транспортних вузлів.

Також від подорожей потрібно утриматися людям з COVID-19 та тих, хто був з ними у контакті.

Що відомо

  • Низка європейських країн, наприклад, Нідерланди, Франція та Німеччина, посилили карантинні обмеження напередодні Різдва через сплеск захворюваності на COVID-19.
  • У Великобританії посилили карантині обмеження через виявлення нового різновиду коронавірусу.
  • У Туреччині на Новий рік комендантська година діятиме безперервно з 21:00 31 грудня до 5:00 4 січня, щоб знизити кількість нових випадків захворювання на коронавірус.
  • 14 грудня Кабінет міністрів ввів низку додаткових карантинних обмежень. Вони діятимуть з 19 грудня на всій території країни.
  • Міністерство охорони здоров'я закликало українців утриматися від подорожей на новорічні свята через пандемію коронавірусу.
На початок