Ватикан вважає вакцину від COVID-19 "морально прийнятною"

Ватикан вважає вакцину від COVID-19 "морально прийнятною"

Ватикан вважає вакцину від COVID-19 "морально прийнятною"
. AP

Ватикан дозволяє вірянам щеплюватися вакциною від COVID-19 навіть, якщо в її розробці використовувались клітині абортованих плодів.

Про це йдеться у заяві Конгрегації віровчення, пише Vatican News.

Про вакцини, яких саме розробників йдеться, у документі не повідомляється.

На думку членів Конгрегації, через стрімке поширення коронавірусу можна використовувати такі вакцини із впевненістю, що це не означатиме формальну співучасть в аборті.

Зокрема, Ватикан вважає, що такою вакциною можна щеплюватися, якщо недоступні етичні вакцини проти COVID-19, або якщо влада не дозволяє громадянам самостійно обирати вакцину.

"Однак, це жодним чином не повинно сприйматися як моральне схвалення використання таких клітин, а на розробниках, виробниках і владі лежить обов’язок дбати про те, щоб були доступними етично прийнятні вакцини", – додається у заяві.

Водночас у документі підкреслюється, що вакцинація повинна бути добровільною.

"З етичної точки зору моральність вакцинації залежить не тільки від обов’язку захищати власне здоров’я, але також від обов’язку прямувати до спільного добра", – додається у документі.

Що відомо

  • Ватикан почне вакцинацію від СOVID-19 у січні. Влада вирішила використовувати вакцину Pfizer.
  • Папа Римський Франциск оголосив про спеціальну індульгенцію у зв'язку з пандемією для тих, хто покається протягом року — з 8 грудня 2020-го по 8 грудня 2021-го.
  • У США 14 грудня почалася вакцинація від коронавірусу. Першою щеплення зробили медсестрі інтенсивної терапії Єврейського медичного центру у Нью-Йорку Сандрі Ліндсей.
  • Велика Британія розпочала вакцинацію від COVID-19 вакциною від компанії Pfizer/BioNTech. Першою її отримала 90-річна жінка.
  • Папа Римський пропонує безкоштовні тести на COVID-19 для бідних та безпритульних у Римі.
На початок