У бюджеті-2021 на культуру виділили на 52% більше, ніж минулого року – Ткаченко

У бюджеті-2021 на культуру виділили на 52% більше, ніж минулого року – Ткаченко

У бюджеті-2021 на культуру виділили на 52% більше, ніж минулого року – Ткаченко Facebook О. Ткаченка

У державному бюджеті на 2021-й передбачено збільшення фінансування Міністерства культури та інформаційної політики на 52% у порівнянні з 2020 роком. Про це повідомив очільник відомства Олександр Ткаченко у своєму Facebook.

“Тепер остаточно: 12 млрд 524 млн 251,1 грн. Нам вдалося відстояти більший бюджет, аніж минулого року. Навіть у його скороченій редакції. А це – наочна демонстрація поступової зміни сприйняття ролі культури для держави”, –написав Ткаченко.

Ткаченко зазначив, що завдяки затвердженому бюджету у 2021 році Мінкульту вдасться почати реалізацію запланованих програм, зокрема, проєкту "Велика Реставрація", створення центрів культурних послуг, програм для народних художніх промислів і популяризації читання, системний розвиток і просування внутрішнього туризму, будівництво Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції гідності, Музею Голодомору, Музею Бабиного Яру і галузевого державного архіву, програми інформаційної безпеки та медіаграмотності.

Сюди ж слід додати й 300 млн грн субвенцій на місцеві програми. До того ж, бюджет передбачає і витрати в розмірі 50 млн грн на створення і розповсюдження патріотичних серіалів.

Міністр наголосив, що є ще над чим працювати. Зокрема питання стосується підняття заробітної плати робітникам культурних відомств, яка нижча на 28% від середньої.

Крім того, у бюджеті не передбачено будівництво Архіву національної пам'яті. Це означає, що реконструкція приміщення на Пухівській, 7 у Києві продовжує стояти на паузі з квітня 2020 року.

  • Архів національної пам'яті – це найбільший архів України та Європи, у якому зберігатиметься в оригінальному та цифровому вигляді близько 4 мільйонів носіїв архівної інформації: інформації репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років, іноземних спецслужб, структур та діячів українського визвольного руху, а також ті, що були створені, отримані або перебувають в УІНП.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше