Американський регулятор остаточно узаконив другу вакцину від COVID-19

Американський регулятор остаточно узаконив другу вакцину від COVID-19

Американський регулятор остаточно узаконив другу вакцину від COVID-19
Ілюстративне фото, Unsplash

Управління за якістю продуктів та медикаментів США (FDA) підтвердило високу ефективність вакцини від COVID-19 виробництва американської компанії Moderna та надало дозвіл на її масове використання. Це вже друга затверджена за останній тиждень вакцина від коронавірусу після Pfizer/BioNTech, яка наразі поширюється у Штатах.

Про це йдеться в офіційному повідомленні на сайті FDA.

"Тепер, коли доступні дві вакцини для профілактики COVID-19, FDA зробило ще один важливий крок у боротьбі з цією глобальною пандемією, яка щоденно викликає величезну кількість госпіталізацій і смертей у Сполучених Штатах", – прокоментував рішення комісар FDA доктор Стівен Хан.

Водночас американський регулятор уточнює, що вакцину від Moderna дозволено використовувати лише для осіб віком від 18 років.

За інформацією BBC, США планують закупити 200 мільйонів доз вакцини від Moderna. Перші шість мільйонів доз препарату вже готові до постачання.

Що це за вакцина

За даними компанії Moderna, вакцина її виробництва під час клінічних випробувань продемонструвала 94% ефективність. Препарат має низку переваг над вакциною виробництва Pfizer, яку тижнем раніше дозволили до масового використання в США. Зокрема, вакцину від Moderna можна зберігати при температурі -20 градусів, на що здатні більшість звичайних морозильних камер, в той час, як препарат від Pfizer вимагає температури в -70 градусів.

Читайте також: Moderna vs Pfizer. Як відрізняються дві перші у світі вакцини проти коронавірусу

Одна доза вакцини від Moderna коштуватиме від 25 до 37 доларів, в залежності від обсягу закупівлі. До кінця року планується виробництво 20 мільйонів доз препарату.

Низка інших держав світу також розпочали сертифікацію вакцини від Moderna. Зокрема, Канада планує закупити 56 мільйонів доз препарату, Велика Британія попередньо замовила сім мільйонів доз вакцини Moderna, Японія підписала контракт на поставку 50 мільйонів доз, Південна Корея – 20 мільйонів, а Швейцарія – 7,5 мільйонів доз вакцини.

Європейський Союз оголосив про намір закупити 80 мільйонів доз препарату від Moderna з можливістю придбати ще до 80 мільйонів порцій вакцини.

Що відомо

  • Рада експертів при Федеральній адміністрації ліків та продуктів США 18 грудня схвалила сертифікацію вакцини від COVID-19 від Moderna.
  • Раніше компанія Moderna знищила 400 тисяч доз своєї експериментальної вакцини від COVID-19 після того, як виявила проблеми з фільтрацією на пізньому етапі її виробництва.
  • У США 14 грудня почалася вакцинація від коронавірусу. Першою щеплення зробили медсестрі інтенсивної терапії Єврейського медичного центру у Нью-Йорку Сандрі Ліндсей.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що близько 60-70% населення світу повинні мати імунітет або бути вакциновані, аби зупинити поширення COVID-19.
  • Європейська комісія підписала контракт з компаніями BioNTech і Pfizer на постачання 300 мільйонів доз вакцини від COVID-19.
  • У МОЗ повідомили, що вакцина від коронавірусу буде масово постачатися до країн, зокрема й до України, наприкінці весни чи на початку літа 2021 року.
На початок