На базі підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) на сьогодні вже розгорнуто понад 700 пунктів незламності. Ще додатково в резерві є близько 400.
Про це у відповідь на запитання Суспільного сказав заступник начальника Управління комунікації ДСНС України Олександр Хорунжий під час презентації онлайн-курсу "Не стій — вмикай: світло тепло, інтернет" в Києві 21 листопада.
Пункти незламності, які вже готові приймати людей, — стаціонарні. Вони діють на базі пожежно-рятувальних підрозділів або інших центральних підрозділів підпорядкування ДСНС. А ще є мобільні пункти-намети. У таких приміщеннях є:
- генератори, які забезпечують тепло;
- багато з пунктів незламності обладнані "старлінками";
- телебачення;
- зв'язок, щоб можна було зателефонувати рідним;
- багато переносок, щоб підзарядити техніку;
- в окремих пунктах є дитячі кімнати з навчальними матеріалами — розмальовки, правила безпеки тощо;
- у певних пунктах є куточки для матерів з дітьми.
Понад те, додає пресофіцер рятувальників, у резерві ще є близько 400 пунктів незламності ДСНС. Загальна кількість пунктів незламності, які ДСНС здатна розгорнути цієї зими, — у межах 1200-1300.
"Ми дуже ретельно готувалися, готуємося і готові до блекаутів", — наголосив представник рятувальної служби.
У грудні 2023 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомляв, що Мінцифра удосконалила мапу з "Пунктами незламності" у застосунку "Дія". Її можна завантажити й тоді вона буде доступна в офлайн форматі, навіть коли буде відсутній зв’язок та інтернет. З міркувань безпеки геолокації пунктів не відображаються в Херсонській, Донецькій, Запорізькій, Луганській та частково Харківській, Чернігівській, Дніпропетровській і Миколаївській областях.