У Маріуполі проводитимуть операції на обличчі

У Маріуполі проводитимуть операції на обличчі

У Маріуполі проводитимуть операції на обличчі

У відділенні зробили ремонт та закупили нове обладнання. Там робитимуть операції на обличчі людям після аварій чи оперативного втручання.

Пацієнт відділення Сергій Онищенко у 2014 році травмувався на роботі. У нього травма руки, черепа та немає одного ока. Операцію чоловіку проводитимуть в оновленому відділенні хірургії голови та шиї на базі першої міської лікарні.

«Проводиться передопераційна підготовка, 3Д сканування обличчя, моделювання комп’ютерно-томографічних дослідів з подальшим моделюванням. 3Д принтером роздруковується модель кісткового скелета обличчя», - розповідає лікарка стоматолог-хірург Катерина Джелалі.

У відділенні роблять томографію, далі її оцифровують та друкують на 3Д принтері. Моделі черепів допомагають хірургам при операції. Співпрацюють лікарі з Приазовським технічним університетом.

Також там працюють офтальмологи, нейрохірурги, щелепно-лицеві хірурги, стоматологи та ортодонти, вже провели дві операції.

«Всі оперативні втручання, які стосуються голови та шиї й не тільки. В першу чергу це люди з інвалідністю. Наша мета – реабілітація, відновлення зовнішнього вигляду обличчя пацієнта», - каже щелепно-лицевий хірург з Києва Василь Рибак.

Для операційної закупили хірургічний стіл, ендоскопічну стійку, встановили екран, що дозволяє побачити хід операції.

На початок