Недодекомунізація. На в’їзді у Кропивницький стоїть стела з написом ”Кіровоград”

Недодекомунізація. На в’їзді у Кропивницький стоїть стела з написом ”Кіровоград”

Недодекомунізація. На в’їзді у Кропивницький стоїть стела з написом ”Кіровоград”
Суспільне: Кропивницький

П'ятий рік, після ухвалення законів про декомунізацію 2015 року, на в'їзді у місто Кропивницький зі сторони Бобринця стоїть стела з написом ”Кіровоград” російською, з серпом та молотом. Стела підпадає під дію законів про декомунізацію – каже юрист Юрій Деркаченко. Суспільне з’ясовувало – хто має прибрати напис та чому цього не роблять.

Кропивничанин Дмитро Сінченко розповів, що стела не перебуває на балансі в жодної організації: ”Не зрозуміло – хто має його прибрати”.

Юрист Юрій Деркаченко підтвердив інформацію, показавши, що на публічній кадастровій карті балансоутримувач стели не зазначений. За його словами, після визначення балансоутримувача можна буде звернутися до з проханням демонтувати стелу. Можливо це лише за рішенням суду. Юрист додав, що власник стели може понести відповідальність: ”За розповсюдження, поширення предметів, що підпадають під декомунізацію, передбачена кримінальна відповідальність. Порушнику загрожує від 5 до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна”.

Стела знаходиться на кільцевій розв'язці дороги загального користування державного значення Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв. Голова райдержадміністрації Кропивиницького району Алла Поліщук на камеру коментувати не захотіла, телефоном розповіла, що стела до території району не відноситься.

Недодекомунізація. На в’їзді у Кропивницький стоїть стела з написом ”Кіровоград”
Стела підпадає під дію законів про декомунізацію. Суспільне: Кропивницький

Суспільне надіслало запити до Служби автомобільних доріг Кіровоградської області та управління житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради, щоб з'ясувати кому належить стела та хто має її демонтувати.

У Службі доріг на запит відповіли, що стела на їхньому балансі не перебуває, тому демонтувати її не можуть.

Головне управління житлово-комунального господарства міської ради на запит відповіли так: ”На балансі комунальних підприємств Кропивницької міської ради, підпорядкованих головному управлінню, кільце на Бобринецькому в'їзді в місто Кропивницький, стела на цьому кільці з написом ”Кіровоград” не перебувають. Стела на цьому кільці розташована за межами міста Кропивницького. Тому для прибирання чи заміни напису за гроші міського бюджету відсутні правові підстави”.

Дмитро Сінченко сказав, що, якщо власник стели не знайдеться, в січні 2021 року, з однодумцями, приберуть цей напис.

Що відомо

  • Процес декомунізації в Україні узаконили ухваленим 9 квітня 2015 року Верховною Радою пакетом законів. 15 травня 2015 року закони підписав президент Петро Порошенко. Закони опублікували 20 травня 2015 року, вони набули чинності з 21 травня. 16 грудня 2015 року Окружний адміністративний суд Києва заборонив діяльність Комуністичної партії України. До пакету увійшли 4 закони. Дія законів призвела до перейменування населених пунктів і вулиць в Україні.
  • Назву "Кропивницький" обласний центр Кіровоградщини отримав 14 липня 2016 року.
  • У Кропивницькому демонтували знaк з paдянською символікою – орден "Дружби народів" з написом "СССР". Він не перебував на балансі у жодної організації – розповів Дмитро Сінченко.

Читайте також

На початок