”Майстерня – мої ліки від війни”,– учасник АТО Олександр Чалапчій

”Майстерня – мої ліки від війни”,– учасник АТО Олександр Чалапчій

”Майстерня – мої ліки від війни”,– учасник АТО Олександр Чалапчій
Суспільне: Кропивницький

Свою майстерню з виготовлення сувенірів колишній учасник Антитерористичної операції Олександр Чалапчій називає ”ліками від війни”. Йому 34 роки. Живе в селі Йосипівка Благовіщенського району. У 2014 році у селищі Південне Донецької області, під час мінометного обстрілу, отримав поранення, внаслідок якого втратив обидві ноги вище колін. Лікарі сказали йому, що після такого поранення ходити не буде. Чоловіку встановили протези. Після реабілітації він взявся до роботи. Це, з його слів, допомогло швидше адаптуватись до мирного життя.

Майстерню Олександр Чалапчій облаштовував з 2015 року. 2019 року почав виготовляти сувеніри з металу. Називає ц своєрідною реабілітацією: ”Кажу хлопцям, які у госпіталі плачуть, що не можуть ходити, або ще щось, що їм треба просто працювати. Десь зачинятися і працювати. Не дивитись на те, хто там як ходить, бо дуже багато хлопців комплексують, що не так ходять. У роботі ти не звертаєш уваги на те, чи правильно ти стоїш, чи ні”.

Майстерня Олександра Чалапчія
Майстерня Олександра Чалапчія. Суспільне: Кропивницький

Показав протези, на яких ходить з 2015 року. За словами Олександра, вони коштують 60 тисяч євро: ”Просили волонтери і лікарі. Наприклад, у хлопця немає ноги, він починає падати духом. Піднімаєш одну штанину, іншу, і він розуміє, що буває набагато гірше”.

У майстерні Олександр Чалапчій працює з напарником Віталієм Бершадським. Вироби продають на виставках. Виготовляють мангали, підсвічники, паркани, двері та ліхтарі.

”Майстерня – мої ліки від війни”, – учасник АТО Олександр Чалапчій
Вироби Олександра Чалапчія та Віталія Бершадського. Фото Олександра Чалапчія

Олександр Чалапчій мріє відкрити лінію виробництва металевих дверей: ”Протези натирають, спина болить. Не можна постійно працювати. Треба запустити лінію і просто допомагати та контролювати процес”.

Скільки грошей на це потрібно, не рахував.

Читайте також

На початок