Перейти до основного змісту
Боррель надав ЄС докази постачання Китаєм зброї до РФ

Боррель надав ЄС докази постачання Китаєм зброї до РФ

ЗМІ
ЄС може запровадити санкції проти Китаю через постачання зброї в РФ
Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель . Getty Images/GENYA SAVILOV/AFP

Європейський союз розглядає можливість запровадження санкцій проти Китаю через постачання зброї до Росії для війни проти України. Високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель надав країнам дані розвідки.

Про це повідомляє Frankfurter Allgemeine з посиланням на джерела.

Представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель поінформував країни ЄС про відповідні дані розвідки та закликав до реакції.

За даними високопоставленого дипломата ЄС, докази були "переконливими" і продемонстрували "надання смертоносної підтримки", заявив у п’ятницю високопоставлений дипломат ЄС.

"Тепер ми повинні розглянути весь набір інструментів", — сказав дипломат.

Санкції можуть включати заборону ведення бізнесу з певними китайськими компаніями, а також обмеження на активи та в'їзд. Водночас дипломат наголошує на важливості прямого діалогу з Китаєм:

"Ви (Китай — ред.) завжди казали, що хочете бути нейтральними. Ви не нейтральні. Ви годуєте звіра".

Зазначається, що дебати про санкції все ще знаходяться на ранній стадії. Джерела видання не розкрили подробиць даних розвідки. Однак високопоставлений дипломат посилався на "дуже серйозні" повідомлення інформаційного агентства Reuters.

Як повідомляє Politico з посиланням на джерела, ЄС тисне на Пекін, щоб отримати відповіді щодо інформації про те, що китайська компанія виробляє безпілотники для використання у війні Росії проти України.

"Ми отримали повідомлення від джерел у розвідці про існування заводу в Китаї, який виробляє безпілотники, які доставляються до Росії", — сказав високопоставлений чиновник ЄС.

Чиновник зазначив, що ЄС має визначити, чи знав Пекін про діяльність фірми та чи було виробництво безпілотників "прямим співробітництвом у сфері військового обладнання між Китаєм і Росією".

Позиція КНР щодо війни в Україні

У травні лідер Китаю Сі Цзіньпін під час пресконференції з очільником Кремля Володимиром Путіним заявив, що Пекін і Москва виступають за "політичне врегулювання" війни в Україні.

Китай відмовився взяти участь у саміті миру, бо туди не запросили Росію.

Зеленський заявив, що Китай переконував деякі держави не брати участь у саміті миру, який пройде у Швейцарії 15-16 червня. Пекін заперечив звинувачення в тому, що КНР чинить тиск на інших, щоб вони не відвідували Глобальний саміт миру.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Китай не може шукати шляхи для припинення війни в Україні та покращення відносин з Європою і водночас постачати Росії товари, які є "найбільшим викликом європейській безпеці з часів закінчення холодної війни".

Наприкінці липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся з очільником МЗС КНР Ваном Ї у китайському місті Гуанчжоу. Головною темою обговорень став пошук шляхів припинення російської агресії, а також — можливої ролі Китаю у досягненні сталого і справедливого миру.

На сайті МЗС Китаю зауважили, що Україна та КНР підкреслили необхідність довгострокового бачення та планування відносин між двома країнами. А також — просування вперед китайсько-українських відносин та двостороннього співробітництва.

Топ дня

Вибір редакції

На початок