"Хочу вибачитися перед Санітрою: він не винен, що я не біжу". Підручний - про виступ у Гохфільцені

"Хочу вибачитися перед Санітрою: він не винен, що я не біжу". Підручний - про виступ у Гохфільцені

"Хочу вибачитися перед Санітрою: він не винен, що я не біжу". Підручний - про виступ у Гохфільцені НОК України

Капітан збірної України готовий перейти в команду "Б" через низькі результати.

Дмитро Підручний проводить вкрай слабкий старт біатлонного сезону. За перші п'ять особистих гонок він набрав 9 очок, жодного разу не фінішував у топ-30, зате двічі не фінішував у топ-70.

У спринтерській гонці в Гохфільцені на третьому етапі Кубка світу Підручний показав найгірший результат за три роки - фінішував 74. Причина у жахливій швидкості по дистанції: 96 результат зі 107 спортсменів.

Дивіться відео чоловічого спринту в Гохфільцені

Одразу після гонки Підручний дав коментар XSport, де звинуватив у своїх проблемах тренера збірної Юрая Санітру: спортсмен сказав, що саме тренера потрібно питати, чому не біжить Дмитро.

Однак за кілька годин Підручний дав розширений коментар сайту biathlon.com.ua, де взяв свої слова назад та попросив вибачення у тренерського штабу та команди.

"Хочу сказати, що після фінішу я дав інтерв’ю, в якому був занадто емоційним. Я не правий, однозначно. Тому хочу вибачитися перед Юраєм Санітрою, перед командою, що звинуватив тренера у всіх моїх невдачах. Стосовно того, чому я не біжу – це питання відкрите. Важко сказати чому так. Естафета в Контіолахті дала певні надії, що все-таки є певний прогрес, що я відновлююся. Але сьогоднішня гонка показала, що це не так, що існують проблеми. Спочатку потрібно зрозуміти чому виникають такі труднощі, і працювати над їх вирішенням", - сказав Підручний.

Щодо причин слабких виступів, Дмитро виділяє кілька можливих варіантів: і перепрацювання, і недопрацюання, і фактор COVID. Загалом Підручний стверджує, що складно сказати, "чого саме не вистачає".

"Можливо я перестарався в тренуваннях, можливо десь недопрацьовував. Важко сказати. Буду аналізувати разом із тренером та лікарем, шукати причини. Буду робити від себе все можливе, щоб вибратися із цієї функціональної ями. Я хотів би забрати свої слова назад і попросити вибачення в Юрая. Дійсно, він не винен, що я в такому стані, що я не біжу. Можливо, COVID вплинув на мене… Хоч симптомів вірусу у мене не було, проте тест був позитивний. Чи правдивий він, чи ні – важко сказати, але те, що були певні збої в організму – це факт". 

Під час останніх старті у Контіолахті Дмитро думав, що його проблеми на старті сезону уже позаду, але ні: "Але не все так як би мені хотілося. Не біжу і все. Не можу пояснити що не так. Лижі працювали добре, нарікати на них немає сенсу. Працювали ми з тренером разом, разом будемо старатися вийти із того стану, в якому я знаходжусь. Говорити, що все пропало і кардинально щось змінювати – не варто".

Перемога норвежця Дале, провал українців. Результати чоловічого спринту

Щодо подальших планів та участі в естафеті, Дмитро Підручний заявив, що зрозуміє варіант з переведенням його у команду "Б" та стартів на етапах Кубка IBU. А бігти естафетну гонку він банально не готовий.

"Бігти я не готовий. Той стан в якому я сьогодні біг… дуже жахливий. Я не можу вболівальникам передати словами ті відчуття, які у мене були під час гонки. Я не скажу, що мене щось боліло: чи спина, чи окістя, чи ще щось. Не міг я бігти і все. Таке буває, звичайно, але зазвичай це стається дуже рідко вкінці сезону,  коли ти вже повністю виклався на минулих стартах. А тут тільки початок, і цей стан дуже засмучує…

Правду кажучи, я схильний до того, аби просити тренера, щоб мене замінили на наступному етапі. 74-е місце з одним промахом… це не той результат, заради якого я тут бігаю. Ці цифри не додають ніякого оптимізму. Можливо, і краще, щоб моє місце зайняв хтось з інших спортсменів. Можливо, він краще пробіжить. Зараз я не готовий на тому рівні, на якому на мене розраховує і команда, і керівництво. Якщо я зараз гірший - я готовий поступитися своїм місцем. Потрібно, щоб у команді був присутній спортивний принцип. В цьому я не бачу нічого поганого. Я не вважаю, що Кубок IBU – це вирок. Кубок IBU – це старти, на яких також є з ким змагатися. Там менша відповідальність, ніж на Кубку світу, менший тиск.

Буду говорити про це з тренером, що він вирішить. Якщо він скаже, щоб я лишався в команді – залишусь. Якщо відпускає мене на підготовку до  наступних стартів – буду їхати або в Буковель, і там братиму участь в Чемпіонаті України, або на високогірний збір, де буду готуватися до подальших етапів. Поки що це запитання відкрите", - заявив Дмитро Підручний.

Які результати Підручного в сезоні 2020/21

  • У п'яти особистих гонках нинішнього сезону капітан збірної України Дмитро Підручний зміг набрати лише дев'ять залікових балів - він жодного разу не фінішував у топ-30 в особистій гонці.
  • Результати Дмитра у цьому сезоні: 73 (індивідуальна гонка), 57 (спринт), 35 (спринт), 38 (переслідування), 74 (спринт).
  • Фініш на 73 та 74 місцях - найгірші результати для Дмитра зі спринту в Естерсунді у листопаді 2017 року (тоді фінішував 75). Останні два сезони Підручний не фінішував так низько.
Читайте також: "Перші дві гонки були жахливими, не впізнавав себе". Дмитро Підручний - про слабкий старт сезону
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress Start