Чому Анастасія Меркушина пропускає старт біатлонного сезону

Чому Анастасія Меркушина пропускає старт біатлонного сезону

Чому Анастасія Меркушина пропускає старт біатлонного сезону Facebook

Суспільне Спорт розбирається, чому Анастасія Меркушина не змагається на етапах Кубка світу.

25-річна Анастасія Меркушина - одна з найвідоміших українських біатлоністок останніх років, яка з сезону 2016/17 входить в основу збірної України. В активі Меркушиної 66 особистих гонок на етапах Кубка світу та чемпіонатах світу, також вона є основною біатлоністкою естафетних українських команд.

Однак старт сезону 2020/21 Меркушина пропускає: вона не потрапила у заявку на стартові етапи Кубка світу, а інші змагання не проводяться через пандемію коронавірусу.

Суспільне Спорт відповідає на запитання "Де Меркушина?" та розповідає, коли чекати 25-річну Анастасію в складі збірної України.

Що відбувалося в міжсезоння та як проходила підготовку Меркушиної

Анастасія Меркушина тренується під керівництвом свого батька, Олега Меркушина. Так триває усю кар'єру Анастасії. І ситуація не змінилася після того, як жіночу збірну очолив Юрай Санітра. Анастасія, на відміну від Дар'ї Блашко (яка раніше працювала з Володимиром Махлаєвим), не перейшла під керівництво головного тренера збірної.

Анастасія МеркушинаAP Images

Анастасія Меркушина

Ще у травні в одному з інтерв'ю Санітра казав, що на його думку Анастасія Меркушина регресує в фізичному плані останні три сезони. Відповідно, команді Меркушиних потрібно вносити корективи у тренувальний процес.

Буквально за кілька днів після інтерв'ю Юрая, вийшло інтерв'ю Анастасії Меркушиної на сайті IBU.

"У мене все добре, і я бачу тільки плюси від тренувань з татом. Адже твій тренер завжди поруч. Буває і так, що годині о 12 ночі мене мучить якесь питання, не дає заснути, я йду до батьків і прошу допомоги, яку тут же отримую. Що стосується тренувальної системи і підходу, я вірю в те, що ми робимо на всі 100%, впевнена, що все правильно, і потрібні тільки зусилля і час", - заявила у ньому Меркушина.

Зрештою, до нового сезону 2020/21 Меркушина готувалося під керівництвом батька разом з командою "Б".

Усе літо та вересень українські біатлоністи провели в Україні. Перша можливість виїхати на закордонні збори виникла на початку жовтня. Саме тоді команда "А" під керівництвом Юрая Санітра поїхала в Німеччину, а тоді Австрію. Анастасії Меркушиної з командою не було.

Юрай Санітра зазначав, що інформацією про плани Меркушиної не володіє. А Володимир Бринзак у інтерв'ю зазначав, що за планом Олега Меркушина Анастасія продовжить підготовку з командою "Б" і виїде на закордонні збори у листопаді.

Так і трапилося. Анастасія разом з командою "Б" полетіла в Фінляндію на початку листопада (команда "А" уже місяць перебувала в Європі). За інформацією Суспільне Спорт, на збори до Фінляндії не полетів Олег Меркушин - він здав позитивний тест на коронавірус.

Провести повноцінний збір у Фінляндії команда "Б" разом з Меркушиною не змогла. Усе через те, що три українські біатлоністи захворіли на коронавірус. Серед інфікованих за інформацією XSport була сестра Анастасії, Олександра Меркушина.

Українську команду відправили на карантин, повноцінні тренування проводити не було можливості.

Детальніше про вплив ситуації з коронавірусом на тренувальний процес команди "Б"

Через зірвану підготовку у Фінляндії Анастасія Меркушина не потрапила у заявку збірної України на перші етапи сезону. Юрай Санітра відзначав, що це спільне рішення біатлоністки та тренера.

Разом з командою "Б" Анастасія Меркушина повернулася до України. Там мала провести підготовку у Буковелі, однак через відсутність снігу Меркушина з тренером змушені були переїхати до Тисовця.

У багатьох інтерв'ю Юрай Санітра повторював, що розраховує на Анастасію Меркушину і чекатиме її в Гохфільцені. Щоправда, це станеться у найкращому випадку на четвертому етапі Кубка світу.

Анастасія МеркушинаAP Images

Анастасія Меркушина

Після кількох тижнів у Тисовці Анастасія Меркушина, за інформацією Суспільне Спорт, вирушила на збір у австрійський Обертіллах - там вона пробуде до початку наступного тижня, 14-15 грудня.

Інша важлива деталь: у інтерв'ю наприкінці вересня Анастасія Меркушина сказала, що готується до чемпіонату світу. Це, на її думку, основний старт сезону.

"Давайте не будемо забувати, що основний старт сезону - це чемпіонат світу. І чесно кажучи, на мій погляд, було б нерозумно зараз виходити і бути в супер-формі на перших етапах, а потім недотянуть до чемпіонату світу. Усе-таки комерція залишається комерцією, а всі привілеї ти отримуєш саме на чемпіонаті світу"

Вихід на пік форми до чемпіонату світу - практика, якої притримується Меркушина з тренером. Чотири найкращі результати у кар'єрі в особистих гонках (три потрапляння у топ-10) Анастасія показала саме на чемпіонатах світу.

При цьому її найкращий результат - 8 місце. Вище вона ніколи не фінішувала.

А загалом внесок Меркушиної в стан української збірної значно впав за останні півтора сезони. Якщо у період з сезону 2016/17 до 2018/19 Анастасія проводила у середньому 18 особистих стартів на етапах Кубка світу. То у сезоні 2019/20 - лише 8. У сезоні 2020/21 - поки нуль.

Кількість особистих стартів на етапах Кубка світу (+ чемпіонат світу) в кар'єрі Меркушиної

  • 2014/15 - 4 гонки
  • 2016/17 - 19 гонок
  • 2017/18 - 17 гонок
  • 2018/19 - 18 гонок
  • 2019/20 - 8 гонок

Показники Анастасії у сезоні 2019/20 були найгіршими у кар'єрі (якщо не враховувати перший сезон на дорослому рівні, 2014/15). Точність стрільби - 82.9%, відставання на кілометр дистанції - 12.2 сек. Вона втратила більше 3% точності та 1.4 сек/км за одну зиму.

У сезоні 2020/21 Анастасія Меркушина зможе дебютувати за найкращих умов на четвертому етапі в Гохфільцені. Рівень її форми та підготовки залишиться невідомим аж безпосередньо до старту першої гонки.

Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс