Як працюватимуть кафе та ресторани до початку карантину. Пояснює МОЗ

Як працюватимуть кафе та ресторани до початку карантину. Пояснює МОЗ

Як працюватимуть кафе та ресторани до початку карантину. Пояснює МОЗ
AP

В Україні з 1 січня буде продовжено роботу закладів харчування до 23:00, з забороною розрахункових операцій після 22:00.

Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

У новорічну ніч закладам громадського харчування буде дозволено працювати до першої години ночі.

"Коли ми складали та пропонували ці карантинні обмеження, ми звертали увагу на менталітет наш, на ті речі, до яких ми звикли", – додав Степанов.

За словами Степанова, під час карантину не передбачали обмеження роботи громадського транспорту, оскільки й так через обмеження буде знижена мобільність населення.

"Ми вважаємо, що коли є відповідні обмеження і в такому випадку дуже знижується мобільність населення. Як наслідок суттєво зменшується кількість людей, які користується транспортом. Це виключно ті люди, які будуть їздити на роботу, у тому числі які працюють на об'єктах критичної інфраструктури, або медичні працівники. Ризики інфікування за умовами дотримання всіх заходів буде мінімальним", – сказав Степанов.

На його думку, це б викликало сильний дискомфорт та навантаження.

"Ми будемо намагатися і звертаємося до вас, щоб з 8 по 24 січня були виконані всі правила, які будуть встановлені на території України. Ми розраховуємо на ефект не менше 40-50% зниження інфікованих за цей період", – сказав Степанов.

Що відомо

  • 9 грудня Кабінет міністрів вирішив ввести новий локдаун з метою стримання поширення коронавірусу з 8 по 24 січня 2021 року включно. Ним передбачається, зокрема, що під час карантину працюватимуть готелі, банки, аптеки, продуктові магазини та транспорт.
  • За добу в Україні виявили 13 371 нового хворого на коронавірус, серед них - 652 дитини та 580 медиків.
  • Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко 16 жовтня повідомив, що в межах ініціативи COVAX Україна отримає вакцину від коронавірусу або безкоштовно або за зниженою ціною.
На початок