Понад чверть населення України перебуває за межею бідності — Денісова

Понад чверть населення України перебуває за межею бідності — Денісова

Понад чверть населення України перебуває за межею бідності — Денісова
УНІАН

Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що понад чверть населення України перебуває за межею бідності.

"Результати здійснюваного мною моніторингу свідчать: понад чверть всього населення України перебуває за межею бідності", — заявила Денісова на Соціальному форумі Ради ООН з прав людини, який щорічно проводиться в Женеві.

За її словами, проблема бідності посилилася в умовах пандемії COVID-19 зростанням безробіття, відсутністю належного соціального забезпечення осіб з інвалідністю та малозабезпечених громадян, обмеженням доступу до дистанційного онлайн-навчання більшості дітей з малозабезпечених сімей. Крім того, небезпека поширення коронавірусу провокує дискримінацію в суспільстві і стає причиною використання мови ворожнечі стосовно ромів, внутрішньо переміщених осіб, представників ЛГБТ-спільноти та трудових мігрантів.

У доповіді вона зазначила, що прожитковий мінімум в Україні становить близько 75 доларів на одну людину в місяць, тоді як мінімальна заробітна плата українців — 176 доларів. Денісова зауважила, що попри збільшення рівня оплати праці, в Україні спостерігається таке явище як бідність працюючих, зокрема, кожному третьому працюючому не вистачає заробітної плати на задоволення необхідних життєвих потреб, а кожен другий працездатний працює на умовах вторинної зайнятості.

Уповноважена з прав людини наголосила, що незмінно високим залишається рівень бідності серед осіб пенсійного віку. Пенсію у розмірі нижче або на рівні межі монетарної бідності отримують близько 80% українських пенсіонерів. Крім того, через війну на сході України понад 1,5 млн українських громадян з метою збереження життя змушені були покинути рідні домівки, тож особливої уваги потребує питання забезпечення їх житлом.

Денісова додала, що в Україні на 24% зросла заборгованість з виплати заробітної плати та становить 200 млн доларів.

Що відомо

  • Світовий банк заявив, що у 2020 році рівень крайньої бідності виросте вперше за понад два десятиліття. При цьому очікується, що пандемія COVID-19 підштовхне до цієї категорії до 115 мільйонів людей, а до 2021-го ця їхня кількість може зрости до 150 мільйонів.
  • З початку 2020 року в Україні стало на 2 мільйони більше бідних людей. Проте, за прогнозами експертів, критичного зростання показників бідності цього року не буде.
  • За даними Державного центру зайнятості, від початку карантину в Україні (з 12 березня по 20 серпня) статус безробітного отримали майже 432 тисячі осіб, що на 67% більше, ніж за аналогічний період торік.

На початок