Українські підлітки зняли 75 документальних фільмів про своїх бабусь та дідусів

Українські підлітки зняли 75 документальних фільмів про своїх бабусь та дідусів

Українські підлітки зняли 75 документальних фільмів про своїх бабусь та дідусів

Режисери Сашко Брама та його команда безкоштовно навчили 120 підлітків з маленьких міст та сіл України знімати документальне кіно. Навчання відбувається в рамках всеукраїнського освітнього проєкту документалістики "Осінь на Плутоні 2.0" за підтримки Українського Культурного Фонду.

Українські режисери та монтажери навчали понад 100 підлітків азам сторітелінгу та кінодокументалістики, аби вони зняли документальні історії про своїх літніх родичів на звичайні смартфони.

Загалом діти створили 75 фільмів – їх монтували професійні кінематографісти. Найкращі з них будуть презентувати на фестивалях документального кіно, але деякі можна подивитись вже зараз.

"Історія життя моєї прабабусі" (Олександра Куневич, 13 років)

Образ прабабусі дівчинка відтворила за спогадами свого батька, використавши фотографї з родинного архіву. Жінка, як і мільйони українців, пережила Голодомор та Другу світову війну. Страх голоду на все життя закарбувався у її пам'яті, тому навіть у мирний час вона ховала борошно, і при смерті сказала своїм дітям: "Діти, там є мука, не будьте голодними".

"Пісня про любов" (Софія Король, 17 років)

Софія розповідає, що хотіла висвітлити історію бабусі та дідуся, які нагадують їй українських Ромео та Джульєтту. Скоро вони відсвяткують золоте весілля, донині зберігши вогник кохання від першої зустрічі.

"Столітня Ксеня" (Вероніка Гураєвська, 12 років)

12-річна дівчинка Вероніка з Умані разом із мамою зняли фільм для проєкту "Осінь на Плутоні 2.0" про свою бабусю Ксеню Логвинюк, яка розповідала, де люди знаходили їжу та як рятувалися від голодної смерті. Мама пані Ксені була засуджена на 10 років таборів через те, що нібито рвала колосся у полі колгоспу, хоча насправді не робила цього. Але під час розмови бабуся пригадала і радісні моменти: друзів, танці, весілля.

Більше документальних фільмів від "Осінь на Плутоні" можна знайти на YouTube-каналі проєкту.

Що відомо

  • "Осінь на Плутоні" – це мистецько-соціальний проєкт, головною метою якого є публічне проговорення психологічних та екзистенційних проблем старості.
  • Проєкт з'явився чотири року тому, коли декілька театральних режисерів почали працювати у львівському геріатричному пансіонаті, де записали різноманітні історії дідусів та бабусь, на основі яких потім вийшла однойменна театральна вистава.
  • "Осінь на Плутоні 2.0" – всеукраїнський культурний проєкт документалістики для школярів. Метою проєкту є створення додаткових шляхів для творчого розвитку школярів, які живуть в селах і маленьких містах.

Читайте також

"Діти, не будьте голодні". Що розповідали своїм родичам жертви Голодоморів

DocudaysUA запрошує на онлайн-показ документального фільму до Дня прав людини

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІнше