Президент Володимир Зеленський заявив про наміри долучити "громадянське суспільство" до роботи над внутрішнім планом перемоги України.
Про це глава держави поінформував у Telegram за підсумками наради із військовим, розвідниками, секретарем РНБО та урядовцями.
"Ключові питання – про те, що зараз поки обмежує можливості України, і як їх можна вирішити. Плануємо залучити громадянське суспільство до роботи над внутрішнім планом перемоги", — йдеться у дописі Зеленського.
Також президент повідомив, що доручив зробити формат "технологічної Ставки".
"Найбільший пріоритет – це дрони, звісно. У тому числі дрони, які можуть збивати "шахеди" та інші ударні безпілотники", — пояснив він.
Крім цього Зеленський доручив українській розвідці разом із СБУ "особливо" зайнятись питаннями щодо визволення з російського полону цивільних українців, адже, за його словами, наразі результати у цьому питанні — недостатні.
Що відомо про внутрішній план перемоги
24 жовтня Зеленський доручив секретарю РНБО Литвиненку підготувати визначені частини внутрішнього плану посилення України.
Зокрема план стосуватиметься:
- лінії фронту;
- оборонно-промислового комплексу;
- економіки та фінансів;
- інформаційної сфери;
- забезпечення справедливості;
- регіональної роботи та інших стратегічних галузей.
Напередодні джерело в Офісі президента повідомило Суспільному, що Зеленський доручив розробити внутрішній план перемоги України. Він буде націлений на внутрішні рішення та не є альтернативою плану перемоги, орієнтованому на партнерів.
24 жовтня на третьому Парламентському саміті Кримської платформи Зеленський заявив, що, коли план перемоги України буде реалізований, РФ можна буде побачити на саміті миру. Тоді ж світ побачить реалізовану "формулу миру".
Що відомо про план перемоги України
16 жовтня президент Володимир Зеленський представив план перемоги України в українському парламенті. Він зазначив, що документ містить пункти, детально розраховані у часі, і якщо все буде йти згідно з планом, війну можна буде закінчити вже до кінця 2025 року. 17 жовтня, Зеленський презентував його на засіданні Європейської ради у Брюсселі.
Загалом оприлюднений Зеленським план перемоги складається з п'ятьох розділів:
- Запрошення України в НАТО ще до закінчення війни. За словами Зеленського, це стане "свідченням рішучості" і покаже, як партнери бачать Україну в "архітектурі безпеки".
- Зміцнення оборони. Пункт включає продовження операцій на території Росії та зняття обмежень щодо ударів по її території; виведення ППО на рівень, достатній для захисту міст і сіл від російських ракет і дронів, та спільні захисні операції із сусідами країнами у Європі для їх збиття у межах доступу повітряного щита партнерів; доступ до розвідданих партнерів.
- Стримування. Пункт передбачає розміщення комплексного неядерного пакета стримування, який захистить від агресії Росії та звузить її можливості.
- Розвиток стратегічно-економічного потенціалу України та посилення санкцій.
- Після закінчення війни українські військові можуть застосовувати свій досвід для зміцнення оборони НАТО та Європи. Контингент США зможуть замінити українські військові.
Другий, третій та четвертий пункти мають таємні додатки, які презентували партнерам.
Про план перемоги Україні у війні з Росією президент говорив ще наприкінці серпня. 20 вересня Зеленський уточнював, що цей план розрахований на швидкі рішення партнерів з жовтня по грудень 2024 року. Під час візиту до США він представив план обом кандидатам у президенти — Дональду Трампу та Камалі Гарріс, а також Конгресу США, і чинному главі Штатів Джо Байдену.
10 жовтня Зеленський прилетів до Лондона і зустрівся з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. В той же день він відвідав Париж та зустрівся із президентом Франції Емманюелем Макроном. Після цього Зеленський у Римі зустрівся з італійською прем'єркою Джорджією Мелоні. 11 жовтня Зеленський у Берліні зустрічався із канцлером ФРН Олафом Шольцом. Усім політикам Зеленський представив план перемоги.